$
שווקי חו"ל

מיזוג ענק בביוטק: שייר רוצה לרכוש את Baxalta ב-30 מיליארד דולר

בכוונת שייר ליצור ענקית גלובלית בתחום המחלות הנדירות, זאת לאחר שהחברה האמריקאית דחתה את הצעתה הראשונית

שירות כלכליסט 16:0304.08.15

קבוצת שייר (Shire) הנסחרת בלונדון דיווחה היום (ג') כי בכוונתה לרכוש את בקסלטה (Baxalta) בעסקת מניות בהיקף של 30 מיליארד דולר. בכוונת שייר ליצור ענקית גלובלית בתחום המחלות הנדירות, זאת לאחר שהחברה האמריקאית דחתה את הצעתה הראשונית.

 

לפי שייר ההצעה הנוכחית מעניקה שווי של 45.23 דולר למניית לבקסלטה, העובדת על פיתוח תרופות המטולוגיות ואימונולוגיות באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות כגון תרפיה גנטית ותרופות ביולוגיות גנריות – ביוסימילאר (Biosimilars).

 

 

וול סטריט וול סטריט

 

עסקת המזומנים, המשקפת פרמיה של 36% מעל למחיר מניית בקסלטה נכון לפתיחת המסחר, תעניק לבעלי המניות של החברה האמריקאית נתח של כ-37% מהחברה המשולבת.

 

מנכ"ל שייר, פלמינג אורנסקוב אמר שהוא פרסם את תוכניותיו לאחר שבחודש שעבר העביר הצעה חשאית לבקסלטה וזאת לאחר שהדירקטוריון של האחרונה סירב לנהל משא ומתן משמעותי עם שייר.

 

"אנו מאמינים שהמיזוג המוצע של שתי החברות הוא אטרקטיבי עבור שתי החברות ויכול להאיץ את שאיפות הצמיחה שלנו וליצור חברת ביוטק מובילה בתחום המחלות הנדירות", אמר.

 

"אנו בהחלט מעדיפים להתחיל לדון בעסקה כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של המיזוג המוצע ולהביא את סיומו את ניסוח תנאי העסקה", אמר אורנסקוב.

 

שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל במערך ייעוץ ההשקעות בלאומי, אמר כי הצעת הרכישה של שייר היתה צפויה במידה מסויימת. "מניית Baxalta החלה להיסחר לראשונה כחברה עצמאית ב-1 ביולי השנה לאחר שפוצלה מחברת האם שלה, בקסטר. הרציונאל מאחורי הפיצול היה לאפשר לבקסאלטה לפעול כחברת פארמה עצמאית בעלת שם עולמי בתחום מחלות הדם והכליות. הפיצול נועד למעשה לגרום בסופו של דבר להצפת ערך לבעלי המניות, בזכות התרופות החדשניות שיפותחו - דבר שיבוא לידי ביטוי בצמיחה שנתית נאה של כ-8% במכירות.

 

מניית Baxalta הוכנסה לרשימת המניות המומלצות של לאומי כי סברנו כבר אז שהמטרה הבלתי מוצהרת של הפיצול הייתה לאותת לשוק כי החברה ״נמצאת על המדף״ ומוכנה להימכר לחברה אשר תיהנה מסל הפתרונות הרפואיים שיש ל baxalta להציע כמו גם מסינרגיות תפעוליות עם החברה בעתיד. החברה עשויה לסרב להצעת הרכישה של שייר, בין כתוצאה משיקולי מחיר ובין כתוצאה משיקולים אחרים .עם זאת אנחנו סבורים שגם אם העסקה לא תצא לפועל בסופו של דבר, המניה עדיין אטרקטיבית לרכישה הודות לדומיננטיות של החברה בתחום הפעילות, צנרת הפיתוח המבטיחה של החברה ומחיר המניה הזול", אמר קרפף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x