$
בורסת ת"א

שכר שמן בחברה רזה - מנכ"ל גרינסטון רוצה 50 אלף שקל בחודש

גדי טפר, שרכש את השליטה בחברה מירון ייני לפני חודשיים וחצי, רוצה גם חבילת אופציות ובונוסים על תפקידו כמנכ"ל בחצי משרה

גיל קליאן 14:4803.08.15

גדי טפר, אחד הרוכשים של גרינסטון בעסקה שנויה במחלוקת, רוצה שהחברה שבשליטתו תשלם לו שכר של 50 אלף שקל בחודש על חצי משרה כמנכ"ל החברה (תשלום של דמי ניהול כנגד חשבונית). מדובר בחברה כמעט נטולת פעילות לחלוטין, שמניבה בעיקר הפסדים, ושבקופתה מזומנים של 6 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון.

 

טפר מבקש לאשר את שכרו באסיפת בעלי המניות של החברה שתתקיים ב-7 בפסטמבר. במקביל, תעניק החברה לטפר אופציות ל-4.7% מהחברה (5 מיליון מניות) במחיר מימוש של 25 אגורות לאופציה. מדובר במחיר גבוה משמעותית ממחיר השוק של החברה, אך נמוך ב-62% ממחיר המימוש בתוכנית האופציות המאושרת של החברה. שווי האופציות לטפר עומד על 342 אלף שקל, לפי חישוב החברה.

מה דעתך על מניית אקסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

טפר לא מסתפק בחבילת האופציות, ורוצה לעצמו גם בונוס של 3% מה"רווח לצורכי חישוב מענק" של החברה. חישוב הרווח ההזה ייגזר מהרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות, בתוספת רווחי אקוויטי, בתוספת רווחים מפעילות שהופסקה ובנטרול כספי המענק. תשלום המענק סותר את תנאי מדיניות התגמול של החברה, אך החברה מנמקת כי הדבר הגיוני לאור העובדה שהוסיפו מנגנון קיזוז הפסדי בשנים קודמות.

 

באותה אסיפה ינסו בחברה לאשר גם את תנאי השכר של היו"ר, יאיר פודים. פודים יכהן ב-40% משרה, תמורת דמי ניהול של 20 אלף שקל בחודש, 1% מ"הרווח לצורכי חישוב מענק", וחבילת אופציות במחיר מימוש זהה ומחצית ההיקף של טפר.

 

יאיר פודים יאיר פודים צילום: בועז אופנהיים

 

בחברה ציינו כי בחנו נתונים השוואתיים בעת קביעת שכרו של טפר - אך לא ציינו אילו חברות נבחנו ואילו תפקידים, או מי ביצע את הבדיקה עבור החברה.

 

טפר רכש את השליטה בגרינסטון עם שותפו, ניסים דג'לדטי, באמצע יוני מידי אולטרה אקוויטי של ירון ייני תמורת 7 מיליון שקל. מאז אותה עסקה, קמו מספר טענות נגדה, בין השאר על ידי מאיר גורביץ שנאבק על השליטה באולטרה, וכן מצד רשות ניירות ערך שטענה כי העסקה אושרה בצורה לא תקינה. גורביץ השתלט בינתיים בחסות בית המשפט על אולטרה והודיע לטפר ודג'לדטי כי העסקה מבוטלת - הודעה שנדחתה על ידי השניים.

 

בינתיים הרשיע בית המשפט את ד'גלדטי בשורה שחל עבירות פליליות - קשירת קשר לפשע, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון והטרדת עד. נגד דג'לדטי נטען כי השתלט יחד עם שותפים על נכסיו של אלכסיי זכרנקו, שנעלם ברוסיה בשנת 2009 ולא ידוע מה עלה בגורלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x