$
בורסת ת"א

שוברת את היובש: הנפקת המניות של ויתניה יוצאת היום לדרך

מדובר בהנפקת המניות השנייה בת"א ב-2015. היום יתקיים השלב המוסדי בגיוס של 95 מיליון שקל לפני שווי של 475 מיליון שקל אחרי הכסף

אורן פרוינד 13:5328.07.15
הנפקת המניות הראשונית (IPO) השנייה השנה בבורסה בתל אביב יצאה היום (ג') לדרך. חברת ויתניה, מיזם נדל"ן משותף של משפחת פרופר, מודי כידון, האחים רייק ומשפחת חממה, מבצעת היום את השלב המוסדי בגיוס המניות הראשוני שלה בתל אביב.

 

ויתניה, שאגרות החוב שלה כבר נסחרות, תנסה לגייס 95 מיליון שקל לפי שווי של 475 מיליון שקל אחרי הכסף. בהתחשב בהנחת מוסדיים של 2.5%, מדובר בשווי אפקטיבי של 463 מיליון שקל אחרי הכסף. במידה שההנפקה אכן תושלם בהצלחה, תהיה זו החברה השנייה שמבצעת הנפקה ראשונית בתל אביב לאחר שחברת התשתיות אורון השלימה הנפקה בחודש מאי האחרון בשווי של 225 מיליון שקל ועלתה מאז ב-6.5%.

 

ויתניה מנפיקה 20% ממניותיה במחיר מינימום של 9.87 שקל למניה, המגלם הנחה של 10% על ההון העצמי שלה שהסתכם בסוף הרבעון הראשון של 2015 בכ-418 מיליון שקל. ההנחה על ההון העצמי ניתנה למרות שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי העריכה את שוויה של ויתניה בכ-495 מיליון שקל, פרמייה של 18% על ההון העצמי וגבוה ב-30% מהשווי המבוקש של ויתניה בהנפקה (לפני הכסף).

 

מימין: יו"ר ויתניה אהוד סמסונוב, והמנכ"ל עופר זיו מימין: יו"ר ויתניה אהוד סמסונוב, והמנכ"ל עופר זיו צילום: אוראל כהן

 

חברת ויתניה נוסדה לפני עשרים שנה והיא עוסקת בייזום ואחזקה של נדל"ן מניב בישראל. החברה מנוהלת על ידי עופר זיו ויו"ר הדירקטוריון שלה הוא אהוד סמסונוב שמחזיק גם ב-7.25% ממניות החברה. בין הפרויקטים המפורסמים של החברה ניתן למצוא את בית ורניט בהרצליה פיתוח, בית זיויאל ברמת החייל (משרדיו של בית ההשקעות אלטשולר שחם) וטרמינל פארק באור יהודה.

 

אגרות החוב של של החברה (בהיקף של 175 מיליון שקל) נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של 2.0%-2.5%. אלו נשענות על שיעור מינוף של 48.4% (חוב ל-CAP) ודירוג אשראי של A3 על ידי מידרוג. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד של לפחות 30% מהרווח הנקי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x