$
המלצות ואזהרות

"שווי החברה המאוחדת של טבע ואלרגן יגיע ל-100 מיליארד דולר"

האנליסטים משבחים את ההחלטה של טבע לרכוש של אלרגן במקום את מיילן. מגדל שוקי הון: "המשא ומתן עם מיילן היה אמצעי לחץ על אלרגן". קרייזמן: "טבע מקבלת חברה איכותית ורווחית יותר ממיילן". מנהל קרן אביב: "טבע ניצבת בשורה אחת עם ענקיות הפארמה הבינלאומיות המובילות"

שי סלינס 16:4827.07.15

הסכמה מקיר לקיר מבין האנליסטים שמסקרים את תחום הפארמה לגבי עסקת טבע-אלרגן. רובם סבורים כי המהלך הגיע בשלב הנכון מבחינת טבע וכי רכישת אלרגן עדיפה בהרבה על מיילן.

 

"הסיבה החיובית הראשונה למיזוג היא שביחס לטבע-מיילן, לטבע ואלרגן חפיפה מועטה בכל הנוגע למוצרים אינובטיביים משמעותיים", אומר יונתן קרייזמן, אנליסט הפארמה של בנק ירושלים. "בתסריט של מיזוג בין טבע ומיילן, החברה המאוחדת תידרש למכור את ההגשות הגנריות למוצרי הדגל של שתי החברות - הקופקסון וה-Epipen. המוצר הגנרי המרכזי עליו מתחרות טבע ואלרגן, שאינו בר השוואה למוצרים שהוזכרו, הוא הפולמיקורט – לגביו טבע כבר למעשה איבדה את הבלעדיות".

 

"המיזוג עם אלרגן עשוי להשיג עבור טבע תוצאה דומה (ייתכן עדיפה) למיזוג עם מיילן, תוך הימנעות מהמשך התסבוכת המשפטית, אשר לפי התסריט האופטימי תאפשר מיזוג עם מיילן רק בחצי הראשון של 2016. אנו נותרים בהמלצת תשואת יתר", אמר קרייזמן.  

 

 

אלרגן אלרגן

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"שווי החברה המאוחדת ידיע ל-100 מיליארד דולר"

לפי עדו אגמון, מנהל קרן אביב ביו-אינווסט העסקה בין טבעלאלרגן היא עסקה מעניינת שמתקבלת באהדה גדולה בשוק, גם בגלל שהיא מסירה את חוסר הוודאות ואת האווירה השלילית שנוצרה סביב טבע בעקבות מאבק השליטה במיילן. "על הנייר, חברת מיילן היתה עשויה להיות תוספת טובה יותר לפורטפוליו של טבע, אבל הצורך בביצוע השתלטות עוינת וההתנגדות הגורפת של הנהלת מיילן למהלך, כולל הפעלת "גלולת הרעל", הפכה את העסקה הפוטנציאלית לבעלת סיכון גבוה מדי, עד בלתי אפשרית".  

 

"החטיבה הגנרית של אלרגן מועמדת למכירה כבר כשנה- כלומר ככל הנראה לא מדובר בעסקה של הרגע האחרון, אלא עסקה שמתבשלת כבר תקופה ארוכה. לכן לא ברור כל כך למה טבע המשיכה להילחם על מיילן ואף רכשה מניות של מיילן בכמיליארד וחצי דולר והגבירה את חוסר הוודאות בקרב המשקיעים. החברה המתאחדת עשויה להגיע בעתיד לשווי הקרוב ל 100 מיליארד דולר ולהציב את טבע בשורה אחת עם ענקיות הפארמה הבינלאומיות המובילות", אמר אגמון.

 

ניר חצב, מאופנהיימר: "הסינרגיות והתרומה לרווח למנייה אמנם נמוכים יותר מהעסקה האפשרית עם מיילן, אבל טבע מקבלת חברה איכותית ורווחית יותר ומבצעת את העסקה באופן חלק, מה שיקל עליה מאוד ביום שאחרי בהיבט של השארת אנשי מפתח, עובדים וכדומה".

 

"לטבע יש מושג מאוד חזק לאיזה עסקה היא נכנסת ויש לה המון מידע על החברה הנרכשת וזה לדעתנו, מקטין אי וודאות וגם עשוי להקל על המיזוג ביום שאחרי. להערכתנו, מדובר בעסקה מצויינת לטבע", אמר חצב. 

 

"יש עוד מקום לעליות במניית טבע"

שמואל בן אריה, מנהל השקעות ראשי ישראל בקבוצת פיוניר: "נראה כי דווקא העסקה עם אלרגן תואמת את מידותיה של טבע הרבה יותר מאשר העסקה המדוברת עם מיילן שלא יצאה לפועל וטוב שכך לאור התנהלותה של מיילן ומורכבות העסקה. טבע תוכל לשפר את השורה התחתונה ולבצע את המיזוג בקלות רבה לאור גודל אלרגן ותחום פעילותה הדומה לזה שלה. גם לאחר העלייה העוצמתית היום במניה נראה כי יש עוד מקום לעליות במניית טבע.

 


 

"אמצעי לחץ על אלרגן"

סטיבן טפר, אנליסט הפארמה של מגדל שוקי הון, אמר בשיחה עם כלכליסט כי "שתי העסקאות, גם במיילן וגם הפעילות של אלרגן, נועדו להשגת אותה מטרה אסטרטגית של הגודל והעוצמה בעולם הגנרי, למסמר את המעמד של טבע כמספר אחד בתחום באופן גלובלי אבל בעיקר בארצות הברית. המשא ומתן התנהל במקביל למיילן והמשא ומתן עם מיילן היה אמצעי לחץ על אלרגן. הפעילות הגנרית של אלרגן נדחקה בשנים האחרונות הצידה, כי אלרגן רכשה פעילויות אינובטיביות. המשא ומתן מול מיילן שימש מנוף מול אלרגן, כאשר הרכישות של טבע בשוק שיכנעו את אלרגן שטבע רצינית מול מיילן. אלרגן ידעה שטבע תוכל לשלם את המחיר הכי טוב כי היא רואה סינרגיה מהותית".

 

"טבע רכשה גם פוטנציאל של סינרגיות שהוא ערך לא מבוטל בעסקה ולכן אלרגן ידעה שאם טבע תצליח לעשות מהלך במיילן העסקה שלה אבודה ולכן טבע הצליחה לקפל את אלרגן ולגרום לה לסגור עסקה. טבע היתה מוכנה אפילו לשלם באיבוד הערך של מניותיה במיילן, על עסקת אלרגן, ויכול להיות שהיא הצליחה להוריד את המחיר של אלרגן בעקבות הלחץ על מיילן", אמר טפר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x