$
שווקי חו"ל

נעילה אדומה בוול סטריט; טבע זינקה ב-16.5%, אלרגן - ב-6%

לאחר רכישת הענק של טבע: מיילן צללה ב-14.5%; המדדים בוול סטריט איבדו עד 1% בעקבות הקריסה הבוקר בשנגחאי; הנפט איבד 1.6% ל-47.4 דולר לחבית - היום האדום השמיני של הנוזל השחור בתשעת ימי המסחר האחרונים

שי סלינס וגיל קליאן 23:0727.07.15

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - נעילה שלילית

 

הבורסות בניו יורק נצבעו היום באדום; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.7%, נאסד"ק איבד 1% ומדד S&P 500 השיל 0.6% מערכו.

מניית טבע סיימה בזינוק של 16.55, מיילן צנחה ב-14.5%, ואלרגן ניתרה ב-6%.

 

22:30 - הנפט שוב אדום

 

מחיר הנפט איבד היום 1.6% וננעל ברמה של 47.4 דולר לחבית; ברקע: עלייה במספר הקידוחים בארה"ב, והתרסקות הבורסה בשנגחאי, שמעוררת חשש מירידה בביקוש מצד שוק האנרגיה הסיני. מדובר ביום האדום השמיני של הנוזל השחור בתשעת ימי המסחר האחרונים.

 

22:00 - עצה מלגארד

 

כלכלת גוש היורו תמשיך לפגר אחרי כלכלת ארה"ב, והפער ביניהן אף יגדל - אם הממשלות לא יגדילו את הביקושים באמצעות הגדלת ההוצאות והפחתת המסים, הגמשת שוקי העבודה - ומציאת פתרון לבנקים בעלי הלוואת רעות. כך מסרה היום קרן המטבע הבינלאומית. 

 

21:00 - עלייה במחיר הזהב

 

הזהב עלה היום ב-1%, וסגר במחיר של 1,096.4 דולר.

 

20:55 - גם וונדי'ס תבדוק עוף בלי אנטיביוטיקה

 

עוד רשת מזון מהיר בארה"ב מנסה לשפר את ערך התזונתי של המוצרים שלה, לאור העניין הגובר של הלקוחות במקורות המזון. רשת ההמבורגרים וונד'יס דיווחה כי תבצע פיילוט לבדיקת שימוש בעוף ללא אנטיביוטיקה במוצרים שלה. ההכרזה של וונדי'ס באה לאחר שמקדונלד'ס הודיעה עוד בחודש מרץ האחרון כי תיגמל משימוש באנטיביוטיקה בעופות.

 

19:45 - חברת התעופה דלתא משקיעה בסין

 

חברת התעופה דלתא האמריקאית תרכוש 3.55% ממניות חברת התעופה הסינית China Eastern. זאת, על מנת לקבל דריסת רגל גדולה יותר בשוק התעופה הסיני שנהנה מצמיחה מהירה. לאחרונה העבירה דלתא את הטיסות שלה בשנגחאי לאותו טרמינל של חברת התעופה הסינית, על מנת להקל על נוסעים לבצע טיסות המשך.

 

דלתא דלתא

 

19:00 - ירידות חדות באירופה בסיום המסחר

 

המדדים באירופה סגרו את יום המסחר באדום עז - פוטסי הבריטי איבד 1.1%, כאשר דאקס הגרמני וקאק הצרפתי ירדו ב-2.6% כל אחד.

 

17:45 - בורגר קינג צומחת על מזון לא בריא - מקדונלד'ס לא מתרוממת

 

חברת Restaurant Brands, החברה אם של בורגר קינג ורשת המזון המהיר טים הורטון, דיווחה היום על תוצאות כספיות שהיכו את התחזיות - והתבססו בין השאר על נתון מרשים של עלייה של 6.7% במכירות בחנויות זהות של רשת ההמבורגרים. החברה הסבירה את העלייה בשינויים בתפריט, שכללו צי'זבורגר חדש עם בייקון, והחזרה לתפריט של "טוגני העוף" (Chiken Fries).

 

בורגר קינג בורגר קינג צילום: בלומברג

 

העלייה של בורגר קינג באמצעות מזון לא בריא, בולטת במיוחד על רקע הירידה במכירות בחנויות הזהות של מקדונלד'ס, שמנסה לשפר את הערכים התזונתיים של המנות שלה ולעשות שימוש בחומרים טבעיים, עוף ללא אנטיביוטיקה וכדומה.

 

16:30 - וול סטריט פתחה את המסחר בירידות

 

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר בירידות - דאו ג'ונס יורד ב-0.7%, S&P 500 יורד ב-0.6%, ונאסד"ק מחסיר 0.8%. מניית מיילן צוללת ב-15.7%, ומניית טבע עולה ב-8.3%. מניית אלרגן מוסיפה 7.4%.

 

 

15:30 - הזמנות מוצרים ברי קיימא הפתיעו לטובה

 

מדד הליבה של הזמנות מוצרים ברי קיימא הפתיע לטובה - והראה עלייה של 0.8% בחודש יוני לעומת צפי לעלייה של 0.5%.

 

15:00 - מיזוג ענק בשוק המידע הפיננסי

 

עוד עסקת מיזוג תמשוך תשומת לב היום במהלך המסחר בניו יורק - חברת המידע הפיננסי McGraw Hill, שמחזיקה בין השאר את חברת הדירוג S&P, דיווחה על רכישת חברת המידע הפיננסי SNL תמורת 2.2 מיליארד דולר במזומן. SNL מוחזקת כיום על ידי קרן New Mountain Capital.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

11:55 - טבע מזנקת ב-9% בטרום המסחר בניו יורק, מיילן צוללת ב-13%

 

טבע, ענקית התרופות הישראלית, הודיעה רשמית כי היא רוכשת את החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר. במקביל הודיעה טבע על תוצאות מקדמיות לרבעון השני. החברה סיכמה את הרבעון עם הכנסות של הכנסות של כ- 4.97 מיליארד דולר, ירידה של 2% לעומת הרבעון השני של 2014. בנטרול השפעתן של תנודות מטבע והמכירה של מפעלי ייצור תרופות ללא מרשם בארה"ב ביולי 2014 ההכנסות עלו ב-6% בהשוואה לרבעון השני של 2014. הרווח המתואם יסתכם בכ-1.43 דולר ברבעון השני של 2015, עלייה של 15% בהשוואה לרבעון השני של 2014. עוד רשמה החברה רווח תפעולי של 1.6 מיליארד דולר, עלייה של 16% בהשוואה לרבעון השני של 2014. ציפיות השוק היו להכנסות של 4.91 מיליארד דולר ברבעון השני ורווח מתואם של 1.31 דולר למניה – כך שהחברה הכתה את ציפיות השוק.

 

10:20 - "מים צוננים על אמון המשקיעים"

 

"בורסות סין צנחו על רקע ההשערות כי הממשלה תצמצם את התמיכה שלה במניות", כך לפי מארי אושידארי, אסטרטגית בחברת אוקסאן סקיורטיס בהונג קונג.

 


 

"השוק התאושש בשבוע שעבר בעזרת אמצעי הסיוע של הממשלה, אך הירידה היום שפכה מים צוננים על אמון המשקיעים", היא מסבירה. "הירידות הגדולות נרשמות במניות שהממשלה רכשה כדי לחזק את השוק. זה עלול להצביע על כך שהם נמנעו היום מהתערבויות על מנת להתקדם לעבר נורמליזציה. אולם זה מצביע גם על כך שהשוק עדיין פגיע מדי בלי התמיכה הממשלתית". 

 

9:45 - סין בדרך ליום הגרוע מזה 8 שנים

 

המדד המרכזי בשנגחאי צולל בשעה זו ב-7.7% ונמצא בדרכו ליום הגרוע מאז 2007. מוקדם יותר היום הבורסה ביפן ירדה ב-1%

 

ברקע למסחר הישיבה בת היומיים של הבנק המרכזי של ארה"ב שתחל מחר ותסתיים ביום רביעי עם החלטת הריבית. נכון לעכשיו הערכות עומדות על כך שהריבית תעלה בחודש ספטמבר, אולם חלק מהכלכלנים מעריכים כי קיים סיכוי להעלאת הריבית עוד ברביעי הקרוב.

 

"התיקון החד מעלה במניות הסתיים והשוק נכנס לשלב של תנודיות גבוהה,", כך לפי מנהל קרן יאנג Delong בניהול נכסים בדרום סין כתב ללקוחות.

 

 צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x