$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

בורסת ת"א - השווי של טבע זינק לשיא היסטורי של 250 מיליארד שקל

בסיום המסחר ת"א 25 ירד ב-0.2%, ת"א 100 ננעל ביציבות. מחזור המסחר עמד על 2.1 מיליארד שקל. טבע סיימה בזינוק של 8.9%, עם מחזור מסחר גבוה יותר מפי 6 לעומת מחזור המסחר הממוצע

שי סלינס 17:3827.07.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

 

-----------------

 

17:30 - המסחר ננעל במגמה מעורבת - טבע זינקה לשווי היסטורי

 

בסיום המסחר ת"א 25 ירד ב-0.2%, ת"א 100 ננעל ביציבות. מחזור המסחר עמד על 2.1 מיליארד שקל. טבע סיימה בזינוק של 8.9%. מחזור המסחר היה גבוה יותר מפי 6 מהמחזור הממוצע במניה. שווי השוק של החברה עם סיום המסחר הגיע ליותר מ-250 מיליארד שקל - שיא של כל הזמנים.

 

16:20 - הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%

 

הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה כצפוי להשאיר את הריבית חודש נוסף ללא שינוי, בנקודת השפל של 0.1% שאליה היא הורדה לפני חמישה חודשים. זאת בעיקר על רקע הנתונים האחרונים, המעידים גם על התכנסות האינפלציה אל תוך תחום היעד השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%) וגם על המשך ההתאוששות בפעילות הכלכלית במשק.

 

14:45 - כישלון בניסוי לביוליין

 

ביולייןהודיעה כי שותפתה, בלרופון (Bellerophon), פרסמה את התוצאות הסופיות בניסוי קליני, לשעבר BL-1040, הינו מכשור רפואי ניסיוני שנבדק למטרת מניעת נזק לבבי לאחר אוטם שריר הלב (AMI), או התקף לב.

 

הניסוי, בעל סמיות כפולה, מבוקר פלצבו, אשר כלל 303 מטופלים, לא הראה הבדל סטטיסטי מובהק בין המטופלים ב- BCM למטופלים בטיפול דמה (פלצבו), הן ביעד העיקרי של הניסוי, והן ביעדים המשניים. 

 

13:15 - טבע נסחרת בשיא כל הזמנים

 

שווי השוק של טבעקופץ ב-25 מיליארד שקל - החברה נסחרת לפי שווי שוק של 256 מיליארד דולר. העלייה בטבע - החדה בהיסטוריה של המניה.

 

12:20 - חודש המסחר בטבע - מזנקת ב-12%

 

העלייה בטבע מחקה את הירידות של כמעט 1% שנרשמו במדדים ת"א 25 ות"א 100.

 

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע: "עסקה זו עולה בקנה אחד עם יעדיה האסטרטגיים של טבע הן בתחום הגנרי והן בתחום תרופות המקור".

 

"באמצעות הרכישה של חברת הגנריקה הגלובלית של אלרגן, אנו נבנה תשתית חזקה לצמיחה ארוכת טווח ובת קיימא, המבוססת על יכולות מובילות בגנריקה ועל צבר מוצרים מהשורה הראשונה בעולם אשר יאיץ את יכולתנו לבנות פורטפוליו מוצרים ייחודי בתחום הגנרי, בתרופות המקור ובשילוב שביניהם. פורטפוליו התרופות והמוצרים הגנריים של שתי החברות משלימים זה את זה, ומספקים לטבע צמיחה איכותית ורווחיות משופרת, כמו גם את קנה המידה והמשאבים להרחבת יכולותינו בתחום תרופות המקור", אמר ויגודמן.

 

ברנט סונדרס סאונדרס מנכ"ל אלרגן ברנט סונדרס סאונדרס מנכ"ל אלרגן צילום: בלומברג

 

12:10 - טבע הגישה את ההצעה הרשמית לרכישתה של אלרגן

 

טבע תרכוש את החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר, כאשר רכיב המזומן יעמוד על 33.75 מיליארד דולר והיתרה במניות טבע – 6.75 מיליארד דולר, שמהוות פחות מ-10% ממניות טבע. טבע עצמה צופה כי העסקה תהיה רווחית באופן מיידי מבחינת הרווח למניה ותהיה רווחית ברמה הדו ספרתית ברווח למניה החל מ-2016, ותעלה בכ-20% אחרי שנתיים מסגירת העסקה. העסקה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של טבע ואלרגן וצפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2016.

 

11:05 - הסכם שיווק חדש לננו דיימנשן

 

ננו דיימנשן, חתמה על הסכם שיווק והפצה עם חברת AVCO CHEMICALS, במסגרתו תשווק ותפיץ AVCO את אחד החומרים הייחודיים של החברה, המורכב משני חומרי Epoxy ביחידה אחת. החומר מספק קשיחות מכאנית ועמידות תרמית גבוהה. מעבר להפצת החומר, ההסכם כולל זכויות ייצור ופיתוח אפליקציות מסחריות נוספות בשימוש החומר. מדובר באפליקציות שפונות לשווקים שאינם שוק היעד העיקרי של ננו דיימנשן, תחום המעגלים המודפסים.

 

 

מדפסת של ננו דיימנשן מדפסת של ננו דיימנשן

 

9:55 - ירידות בפתיחת המסחר

 

ירידות בפתיחת המסחר בבורסה. עדיין, מחכים להודעה של טבע.

 

9:40 - התייחסות ראשונה של טבע

 

טבע בהפסקת מסחר: תדווח על אירוע מהותי

 

8:10 - בלומברג: טבע תגיש הצעה רשמית של 40.5 מיליארד דולר לאלרגן במהלך היום

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ענקית הגנריקה הישראלית טבעתגיש עוד היום הצעה רשמית לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן (Allergan) ב־40.5 מיליארד דולר. אם זו תצא לפועל, טבע תוותר על רכישת מיילן המתחרה.

 

במרץ האחרון רכשה אקטביס הרשומה באירלנד את אלרגן תמורת 70.5 מיליארד דולר והחליטה להשאיר את שמה של אלרגן כחברה הציבורית, כלומר: החברה כולה מכונה מעתה אלרגן. זו נסחרת היום בבורסת ניו יורק לפי שווי של 124 מיליארד דולר. בבואה לבצע את הרכישה שמה אקטביס בראש מעייניה את הפעילויות של אלרגן בתחום תרופות המקור, בו מוכרת החברה כיצרנית בוטוקס המובילה. כדי להקל על עצמה את נטל החוב שלקחה לשם השלמת העסקה, היא עשויה למכור את הפעילות הגנרית.

 

8:05 - החלטת הריבית היום ב-16:00

 

בנק ישראל יפרסם היחום בשעה 16:00 אחרי הצהרים את החלטת הריבית שלו לחודש אוגוסט. רוב הכלכלנים מעריכים כי הריבית תישאר ללא שינוי ברמה של 0.1%.

 

 

 צילום: בלומברג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x