$
בורסת ת"א

אלבר: "לא יודעים על מה מבוססת הערכת רשות המיסים להעלמות מס"

החברה שבשליטת אלי אלעזרא נחקרת בחשד להעלמות מס בהיקף של 25 מיליון שקל. "לחברה לא ידוע על מה מבוססת הערכה זו, לרבות אופן ודרך חישובה", נמסר מאלבר

תומר הדר 15:5221.07.15

חברת אלבר שבשליטת איש העסקים אלי אלעזרא ושנחקרת בחשד להעלמות מס בהיקף של 25 מיליון שקל הודיעה היום (ג') למשקיעים כי "היא מבקשת להבהיר כי מדובר בפרסום של רשות המיסים ועל סמך הערכת רשות המיסים בלבד. לחברה לא ידוע על מה מבוססת הערכה זו, לרבות אופן ודרך חישובה. משכך אין כל שינוי בהודעת החברה מאתמול לפיה היא אינה יכולה להעריך את השפעת החקירה על החברה, על תוצאותיה ועל מצבה, אם בכלל".

 

"זה המקום לציין כי אתמול דחתה אלבר את ההאשמות רשות המיסים וציינה כי אין לחשדות הנ"ל בסיס ממשי וייתכן כי מקור החשדות הוא בגורמים המעוניינים למנוע תחרות בתחום יבוא הרכבים", נמסר מהחברה.

 

לפי החקירה, החברה ייבאה לארץ ביבוא מקביל כ־1,500 רכבים מדגמי הונדה וטויוטה, בשווי מוערך של כ-150 מיליון שקל. לפי החשד, ביצעה אלבר מניפולציה בערך החשבוניות שעליהן הצהירה בפני רשויות המדינה, מה שיצר התחמקות מתשלום מסי היבוא. הפרשה, שנחשפה בשבוע שעבר ב"כלכליסט", מוגדרת על ידי גורמים המקורבים לרשות המיסים כ"אחת החמורות שידע ענף הרכב בשנים האחרונות".

 

יו"ר הדירקטוריון אלי אלעזרא, מנכ"ל החברה אורן אלעזרא וסמנכ"לית הכספים אורית פרנקו, נעצרו שלשום והובאו אתמול לבית משפט השלום בחיפה שם שוחררו בערבות. אלי אלעזרא שוחרר בערבות של מיליון שקל, אורן אלעזרא שוחרר בערבות של 300 אלף שקל ופרנקו שוחררה בערבות של 50 אלף שקל. על השלושה נאסר לצאת מהארץ בחצי שנה הקרובה. רשימת החשדות לעבירות כוללת חשד לביצוע עבירות מסוג פשע על פקודת המכס, פקודת היבוא והיצוא, חוק מס קנייה וחוק איסור הלבנת הון. החקירה מנוהלת במחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה, בשיתוף עם בית מכס מרכז. 

 

אלבר אלבר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x