$
שווקי חו"ל

אקסל מדיה צופה זינוק של 83% בהכנסות במחצית הראשונה

הרווח התפעולי של חברת הפרסום המקוון צפוי לעלות ב־87% במחצית הראשונה של השנה ולעמוד על 12 מיליון דולר

רעות שפיגלמן 16:4820.07.15

חברת הפרסום המקוון אקסל מדיה (XLMedia) צופה שהכנסותיה במחצית הראשונה של השנה יעמדו על 36.4 מיליון דולר — זינוק של 83% לעומת המחצית המקבילה. הרווח התפעולי המתואם צפוי להסתכם ב־12 מיליון דולר, עלייה של 87% לעומת המחצית המקבילה.  

לפי תחזית החברה, שיעור הרווח התפעולי המתואם יעמוד על 32%, בדומה לתקופה המקבילה.

 

מנכ"ל החברה אורי ויס אמר ל"כלכליסט" כי "המנועים שהביאו לשיפור בביצועי החברה הם צמיחה בכמות הלקוחות, כניסה לשווקים במדינות נוספות והשקעה בקמפיינים ובטכנולוגיה יעילה יותר".

 

ויס מסביר כי 20% מההכנסות החברה צפויים להגיע מארה"ב, שוק שבשנה שעברה לא הניב הכנסות כלל. במקביל, שיעור ההכנסות ממדינות סקנדינביה צפוי לעמוד על כ־50% לעומת שיעור של 80% ב־2014, בעקבות הכניסה למדינות נוספות.

 

 

צביקה בארינבוים צביקה בארינבוים

 

אקסל מדיה, בשליטת צביקה בארינבוים (40%), היא חברת שיווק ופרסום דיגיטלי העוסקת בהפניית תנועת משתמשים מערוצי שיווק שונים אל לקוחות הקבוצה. הקבוצה משתמשת בערוצי שיווק שונים לאסוף נתונים על תנועת משתמשים, למשל על ידי פרסום והצבת מודעות או הפעלת אתרי תוכן, ומפנה את אותם משתמשים אל אתרי הלקוחות. החברה פועלת ב־20 מדינות, בהן ארה"ב, אנגליה, שבדיה, פינלנד, נורבגיה, ספרד, יוון, איטליה וגרמניה.

 

מאז הנפקתה לפני כשנה וחצי בלונדון השלימה החברה כמה רכישות של אתרי אינטרנט וכן את רכישתה של EDM הישראלית הפועלת בתחום המשחקים החברתיים תמורת סכום של עד 19 מיליון דולר. ביוני רכשה החברה את מרמר מדיה הישראלית לפי שווי של 14 מיליון דולר. העסקה נכנסה לתקוף ב־1 ביולי, ולכן לא מופיעה בתחזית של החברה.

את 2014 סיכמה החברה עם EBITDA מתואם של 17 מיליון דולר, שיעור של 33% מההכנסות, ועם רווח נקי של 10 מיליון דולר, שיעור רווח נקי של 20%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x