$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ריאליטי ואקרו נדל"ן מכרו את בית המכס ביפו ב־72.5 מיליון שקל

המבנה נקנה על ידי החברות במשותף בתמורה ל־53 מיליון שקל בשנת 2011. זהו מימוש ראשון לקרן ריאליטי מאז השלימה גיוס הון של 850 מיליון שקל לפני חודש. קבוצת הרוכשים, משקיעים פרטיים, מתכוונת להקים במקום מגדל מגורים שיכלול 53 יח"ד

אורן פרוינד 07:4820.07.15

בית המכס בנמל יפו נמכר תמורת 72.5 מיליון שקל לקבוצה של משקיעים פרטיים, כך נודע ל"כלכליסט". המוכרים - קרן ריאליטי שבניהול מנהל רמ"י לשעבר מיקי ורדי ואקרו נדל"ן שבבעלות צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקבי - רכשו את הנכס בשנת 2011.

 

 

זהו מימוש ראשון עבור קרן ריאליטי מאז השלימה לפני חודש גיוס הון של 850 מיליון שקל לקרן השלישית שלה.

הגיוס נעשה ממשקיעים מוסדיים, בהם אלטשולר שחם, הפניקס, מנורה, מגדל, הלמן־אלדובי, קרן גילעד וכן ממשקיעים פרטיים.

 

עוד קודם לכן גייסה ריאליטי 150 מיליון שקל לקרן הראשונה ו־250 מיליון שקל לקרן השנייה. לפיכך, מאז היווסדה בשנת 2008 היא גייסה 1.25 מיליארד שקל. ביחד עם כספי הלוואות היא מנהלת היום 1.5 מיליארד שקל. התשואה השנתית הממוצעת של הקרן עומדת על 25%.

 

פנטהאוז ב־13 מיליון שקל

 

בית המכס ממוקם בפינת הרחובות יפת, יהודה הימית ומרגוזה בין העיר העתיקה לנמל יפו. הוא נקנה על ידי החברות במשותף בתמורה ל־53 מיליון שקל, במסגרת מכרז של נכסי הדיור הממשלתי. מאז שונה ייעודו ממשרדים למגורים. קבוצת הרוכשים מתכוונת להשתמש בזכויות הקיימות כדי להקים מגדל מגורים בן 12 קומות שיכלול 53 יח"ד. הדירה היקרה בפרויקט היא פנטהאוז בשטח של 200 מ"ר, והיא תוצע למכירה תמורת 13 מיליון שקל.

 

 

בית המכס ביפו בית המכס ביפו צילום: אוראל כהן

 

קרן ריאליטי תמשיך להחזיק יחד עם אקרו בזכויות נוספות במגרש החניה הצמוד לבית המכס. יחד עם זכויות נוספות של כ־500 מ"ר בבניין הסמוך שברשותן, שוויין מגיע לכ־50 מיליון שקל.

 

שורה של עסקאות

 

נוסף לוורדי, שמכהן כיו"ר דירקטוריון ריאליטי, מנוהלת הקרן על ידי המייסדים אסף ורדי (בנו של מיקי) ואוהד רוזן, בנו של יוסי רוזן, לשעבר מנכ"ל החברה לישראל ויו"ר בזן, ממשקיעי הקרן. לאחרונה הצטרף לריאליטי גם שלמה גוטמן, לשעבר משנה למנכ"ל הפניקס השקעות ומנהל תחום נדל"ן בקבוצה.

 

ריאליטי ביצעה שורת עסקאות נוספות בחודשים האחרונים: רכישת בית העיתונאים ברחוב קפלן בתל אביב בתמורה ל־172 מיליון שקל; רכישת מתחם בזק ברחוב לינקולן בתל אביב בתמורה ל־122 מיליון שקל; ועסקת הענק לרכישת מתחם נווה אילן בירושלים מאולפני ג.ג בתמורה לכ־200 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x