$
שווקי חו"ל

מונסנטו: ניסיון השתלטות עוינת על סינג'נטה עדיין רחוק

חברת הזרעים השוויצרית דחתה במאי הצעת רכישה מצד יריבתה האמריקאית; מנכ"ל מונסנטו: "לא שוללים השתלטות עוינת, אך כרגע זה אינו רעיון מפתה"

שירות כלכליסט 11:1518.07.15

ניסיון השתלטות עוינת מצד מונסנטו, חברת הזרעים הגדולה בעולם, על יריבתה השוויצרית סינג'נטה, עדיין רחוק - כך אמר מנכ"ל ונשיא חברת הזרעים מארה"ב ברט בגמן. לדבריו, הוא ממוקד בהשגת עסקה עם החברה השוויצרית.

 

מונסנטו מבקשת ללמוד על יכולות המחקר של סינג'נטה, מידת החשיפה של מוצריה לסיכון, ואיכותם של דו"חותיה, אמר בגמן. הוא הוסיף שהבאת הצעת רכישה לבעלי המניות של החברה השוויצרית בטרם יחשפו את ספרי החשבונות שלה, "אינה רעיון מפתה".

 

סינג'נטה סינג'נטה צילום: בלומברג

בגמן ציין כי "מוקדם מידי לומר ששללנו את הרעיון", אולם הוסיף שהשתלטות עוינת היא עדיין מוצא רחוק.

 

סינג'נטה דחתה במאי הצעה רכישה בת 42 מיליארד דולר מצד מונסנטו וסירבה להציג בפני החברה האמריקאית את ספרי החשבונות שלה; זאת אף שמונסנטו הציעה לשלם 2 מיליארד דולר במזומן לחברה כדי לסקור את פעילותה העסקית.

 

מוקדם יותר החודש, ביקרו בכירים ממונסנטו באירופה כדי להציע את הצעתם לבעלי המניות של סינג'נטה; לפי בגמן, הם נפגשו כבר עם "הרוב הגדול" מבין 20 בעלי המניות. החברה סירבה למסור כמה ממשקיעיה של סינג'נטה התחייבו לתמוך בה במקרה של רכישה.

 

אם מונסנטו לא תתמזג עם סינג'נטה, האלטרנטיבה היא למצוא אפשרויות רכישה אחרות או ליצור סדרה של שותפויות או הסכמי זיכיון, כדי לסייע בהגדלת פורטפוליו החברה בתחום חומרי ההדברה והכימיקלים לחקלאות, אמר בגמן. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x