$
בורסת ת"א

רשות ני"ע נותנת ברקס לייני: "מכירת גרינסטון לא אושרה כדין"

הרשות טוענת כי ועדת הביקורת היתה צריכה לאשר את המכירה - וכן חושפת כי רק 2 מתוך 4 הצעות לרכישת גרינסטון הובאו לידיעת הנאמן

גיל קליאן 11:5316.07.15

אחרי שהוגשה לבית המשפט תביעה בנושא, רשות ניירות ערך מתערבת במכירת השליטה בגרינסטון. ממכתב שפירסמה אמש (ד') אולטרה אקוויטישל ירון ייני, שמכרה את השליטה בגרינסטון לניסים דג'לדטי וגדי טפר תמורת 7 מיליון שקל, עולה כי הרשות סבורה כי העסקה אושרה שלא כדין.

 

הרשות טוענת כי אישור העסקה היה אמור לעבור את ועדת הביקורת בדירקטוריון. כמו כן, טוענת הרשות כי 2 הצעות נוספות לרכישת גרינסטון (של חברת ולטר טים ושל דב גולדשטיין, שכבר דרש מאולטרה אקוויטי לתבוע את כל נושאי המשרה שלה בגלל אותה עסקה) לא הובאו לידיעת הנאמן שביצע את המכירה בפועל.

מה דעתך על מניית אקסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בעצם, מתארת הרשות, בגלל העניין האישי של הדירקטורים השונים בעסקה, מי שאישרו את המכירה בסופו של דבר היו 2 דירקטורים בלבד -עמית שניצר ורות פלמון. האישור בדירקטוריון היה למכירת החברה באמצעות נאמן, לכאורה ללא העדפה להצעה מסוימת. אולם בפועל, טוענת הרשות, הכתיבה החברה תנאים לנאמן שהיו מותאמים להצעה של דג'לדטי וטפר, והיתה מעורבת בכל תהליך המכירה. כמו כן דוחה הרשות באופן עקרוני את עמדת החברה, לפיה העברת מכירת גרינסטון לנאמן מנקה את העניין האישי של הדירקטורים ובעלי העניין בחברה.

 

במקביל ציינה הרשות, כי מכתב זה עוסק רק באופן אישור העסקה בדירקטוריון, כאשר הרשות עדיין אינה מביעה עמדה על כך שלנאמן הובאו רק 2 מתוך 4 ההצעות לרכישת גרינסטון.

 

ניסים דג'לדטי ניסים דג'לדטי צילום: אוראל כהן

 

במכתב נכתב כי "מהבדיקה שערך סגל הרשות עם הנאמן עולה כי בפני הנאמן הובאו רק שתי הצעות מבין ארבע ההצעות שניתנו לחברה בקשר עם רכישת מניות גרינסטון. לפי שעה, סגל הרשות אינו מוצא לנכון, במסגרת מכתבנו זה, להתייחס למשמעויות השונות של העובדה לפיה החברה עצמה, לכאורה, לא העבירה לנאמן פרטים של הצעות שנמסרו לה".

 

בתגובה למכתב החריף של רשות ני"ע כתבה אולטרה אקוויטי למשקיעים כי "ועדת ביקורת של החברה אשר תדון בעסקת גרינסטון ובטענות שבמכתב הרשות זומנה ליום 16 ביולי 2014 בשעות אחר הצהריים. לאור לוח הזמנים האמור לא עלה בידי החברה לפרסם את עמדתה ביחד עם פרסום מכתבה של הרשות, והחברה מעריכה שתוכל לפרסם את עמדתה לציבור בתוך מספר ימים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x