$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

מורי ארקין לוקח את סול־ג'ל לנאסד"ק לפי שווי של 140 מיליון דולר

החברה המפתחת משחות למחלות עור מתכננת גיוס של 40 מיליון דולר עד סוף השנה. לפני פחות משנה שילם עבורה ארקין 15 מיליון דולר

גולן חזני 08:3507.07.15

פחות משנה לאחר שרכש את חברת הביומד סול־ג'ל תמורת כ־15 מיליון דולר, מורי ארקין רוצה להנפיק אותה בנאסד"ק לפי שווי של 150-130 מיליון דולר לפני הכסף.

 

ל"כלכליסט" נודע כי סול־ג'ל קיימה בשבועות האחרונים פגישות עם בנקאי השקעות בניו יורק כדי להוציא לפועל את ההנפקה. בכוונת החברה לגייס כ־40 מיליון דולר עד סוף 2015.

 

ברוב השקעותיו נוטה ארקין לרכוש עד 50% בלבד מהחברה. בסול־ג'ל הוא מחזיק ב־100%, ואחד המניעים לכך הוא רצונו לשלוט במועד הנפקתה ובניהולה. סול־ג'ל מזכירה בפעילה את אגיס, ההצלחה הראשונה של ארקין, שנמכרה לפריגו ב־800 מיליון דולר ב־2004.

 

מורי ארקין מורי ארקין צילום: בועז אופנהיים

 

סול־ג'ל, הממוקמת בפארק המדע בנס ציונה, מפתחת תרופות מרשם למריחה על העור המיועדות למחלות עור. החברה פיתחה טכנולוגיה לכליאה של חומרים פעילים בקפסולה ומיישמת אותה על תרופות קיימות. השחרור האטי של החומר הפעיל מאפשר הפחתה של תופעות הלוואי ושיפור יעילות הטיפול, תוך שילוב שני חומרים פעילים בתרופה אחת.

 

החברה מפתחת תרופות לטיפול באקנה, פסוריאזיס ופטרת כף הרגל, אך המוצר המוביל שלה מיועד לטיפול במחלת הרוזציאה. המוצר לרוזציאה כבר סיים את שלב II של הניסויים הקליניים ב-2012 ומצוי בשלב III. המוצר הוא חומר בשם בנזוקאיל פרוקסיד, שמשמש היום בשוק לטיפול באקנה ולא ברוזציאה, משום שהתרופה עצמה גורמת לגירוי עור אצל הסובלים מן המחלה.

 

מאז הקמתה ב־1997 הושקעו בסול־ג'ל כ־26 מיליון דולר על ידי קרנות הון סיכון, בהן ארגונאוט, אתגר ו־JVP. ב־2008 הגיעה סול־ג'ל ל"מיני־אקזיט" כשמכרה חלק מהטכנולוגיה להגנה מפני השמש לתאגיד מרק ב־10 מיליון דולר.

 

ארקין, המשמש כיו"ר סול־ג'ל, מחזיק באמצעות חברת האחזקות ארקין הולדינגס במספר חברות ביוטק. עם אלה נמנות אקסלנז ביומד, MCS, קארטי היל, ופואמיקס. ארקין השקיע בחברות אלה הן ישירות והן באמצעות קרן אקסלמד, שהקים עם אורי גייגר ושמסיימת בימים אלה גיוס של קרן שנייה בהיקף 200-150 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x