$
שווקי חו"ל

נטפליקס זוהרת גם בשוק ההון: הודיעה על פיצול המניה

לאחר קפיצה של 100% מתחילת 2015 רשמה אתמול מניית נטפליקס מחיר שיא של יותר מ-680 דולר. הפיצול יעשה ביחס של 7 ל-1, ונועד להנגיש את המניה לקהל משקיעים רחב יותר

מיקי גרינפלד 08:3924.06.15

נטפליקס עושה רעש גדול לא רק בשוק השידורים והבידור, אלא גם בשוק ההון. הזינוק של מניית נטפליקס מתחילת השנה קיבל הלילה דחיפה נוספת, לאחר פרסום ההודעה שהשווקים האמריקאיים חיכו לה מזה זמן.  

נטפליקס הודיעה אמש לאחר המסחר כי מועצת המנהלים של החברה אישרה מהלך של פיצול מניות, ביחס של 7 ל-1. הצעד יצא לפועל ב-15 ביולי.

 

כבר בחודש אפריל יצאה נטפליקס בהודעה כי ההנהלה המליצה לדירקטוריון לאשר מהלך של פיצול, על מנת להנגיש את המניה לקהל משקיעים נרחב יותר. מניית נטפליקס נסחרת בבורסת נאסד"ק בניו יורק. זהו מהלך שני של פיצול בנטפליקס, שמגיעה כשנה לאחר הראשון. מהלך פיצול נעשה בשנה האחרונה גם במניית אפל, ולפני כן בגוגל.

 

אתמול עלתה מניית נטפליקס  ב-0.9% לרמת שיא של 681.19 דולר. ההודעה על הפיצול שהגיעה כאמור בתום המסחר דחפה את המניה קדימה ביותר מ-3% במסחר שלאחר הנעילה. מתחילת ינואר טסה המניה ב-99%, בשלושת החודשים האחרונים ב-60% ובחודש האחרון ב-9.5%.

 

ביום שני האחרון פרסמה פירמת BTIG סקירה מעדכנת על המניה, שהקפיצה את מחיר היעד שלה מ-600 ל-950 (!) דולר. זאת על רקע נתונים המצביעים על מעבר של לקוחות בארה"ב להעדפת שירותי סטרימניג על פני תשלום על פי צפייה (פיי פר ויו) בכבלים. עוד ברקע להערכות האופטימיות, הפוטצייאל של נטפליקס בכניסה הצפויה לשוק הסיני.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x