שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

סמנכ"ל הכספים של מיילן יגיע לפגישות עם הבורסה והמוסדיים

הסיבות לביקור המפתיע של ג'ון שייהן: קידום הרישום הכפול של מיילן למסחר בתל אביב אם תצליח לרכוש את פריגו, וניסיון לגייס תמיכה אצל המוסדיים לרכישת פריגו על ידי מיילן

ניר צליק 13:3623.06.15

סמנכ"ל הכספים של מיילן, ג'ון שייהן, יגיע מחר לישראל כדי להיפגש עם מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט, כדי לקדם את הרישום הכפול של מיילן למסחר בתל אביב. כך נודע ל"כלכליסט".  

המטרה המשנית של שייהן היא להיפגש עם הגופים המוסדיים בישראל ולשכנע אותם לתמוך ברכישת פריגו על ידי מיילן. בין הגופים המחזיקים במניית פריגו נמצאים מגדל, מיטב-דש, הראל, פסגות, אי.בי.אי, אקסלנס, אנליסט ומנורה, כמו גם עמיתים וכלל.

 

טבע נגד מיילן: הדרך אל הנוק אאוט. לצפייה לחצו כאן

 

מיילן צריכה להשיג את אישור בעלי המניות שלה לרכישת פריגו, כאשר היא צפויה לכנס אסיפה לשם כך במהלך יולי-אוגוסט. אחרי אישור האסיפה היא תצטרך לפנות להנהלת פריגו עם הצעה חדשה לרכישתה על ידי מיילן, מאחר ודירקטוריון פריגו סרב כבר מספר פעמים להצעותיה. ההצעה האחרונה ששיגרה מיילן היתה לרכישת פריגו לפי שווי של כ-35 מיליארד דולר. גם אם הדירקטוריון יסרב, תוכל מיילן לפנות באופן ישיר לבעלי המניות של פריגו או לגרום להם ללחוץ על דירקטוריון פריגו לקבל את ההצעה.

  

מיילן מסרה כי בכוונתה להירשם למסחר בתל אביב אם תצליח לרכוש את פריגו כדי להפיס את דעתם של הגופים המוסדיים, שעשויים היו להתנגד לעסקה ולו בשל העובדה כי הם היו "נתקעים" עם מניות של מיילן - מניות שהיו נאלצים למכור שכן מיילן היא חברה שנסחרת בארה"ב, והמוסדיים בישראל מחזיקים פריגו בין השאר משום שמדובר על חברה החברה במדד ת"א 25.   

 

ג'ון שייהן, מגיע לארץ ג'ון שייהן, מגיע לארץ

 

טבע מצידה מחזיקה כבר ב-4.6% ממניות מיילן והיא הצליחה לרתום לצידה משקיעים מוסדיים כדוגמת ג'ון פולסון התומכים בהצעתה לרכוש את מיילן. נקודת המפתח בהצעה של טבע היא אסיפת בעלי המניות של מיילן. אם מעל ל-50% ממחזיקי מיילן יתנגדו לרכישת פריגו, המשמעות היא כי הם מעדיפים את רכישתה של החברה על ידי טבע.

 

בכל מקרה, סביר להניח כי טבע תגיש הצעה רשמית לרכישת מיילן עוד לפני אותה אסיפה ותחל להיאבק במיילן בחזית המשפטית בהולנד, כדי לנטרל את גלולת הרעל שזו טמנה בתקנון שלה, המאפשרת הנפקת 50% ממניותיה לקרן הולנדית מיוחדת שתקבל את ההחלטות במקום בעלי המניות של מיילן. טבע תבקש מבית המשפט המסחרי להתערב בעניין והיא תטען כי דירקטוריון מיילן פועל בניגוד לרצונם של בעלי המניות.

 

האחזקה בפריגו וטבע הם על פי נתוני stocker.co.il.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x