$
שווקי חו"ל

קפיטל פוינט מכרה 2% ממניות נוירודרם ב-4.7 מיליון דולר

בכך ירד חלקה בחברה ל-10% מהמניות ששוויין עומד על 29 מיליון דולר. נוירודרם היא חברת תרופות בשלב הקליני, המפתחת מוצרים הקשורים למערכת העצבים המרכזית

ניר צליק 14:3821.06.15

קפיטל פוינט מכרה 300 אלף מניות נוירודרם בהיקף של 4.7 מיליון דולר ובשער ממוצע של 15.65 דולר למניה. קפיטל עצמה השקיעה בנוירודרם עד היום כ-3 מיליון דולר כך שהיא כבר החזירה לעצמה את השקעתה. כעת היא מחזיקה בכ-10% ממניות החברה ששוויין עומד על 29 מיליון דולר. קפיטל פוינט החליטה לממש חלק מהחזקותיה בנוירודרם לשם הגדלת נזילותה, לחברה צרכי מזומנים לאור התחייבויותיה ותוכניות ההשקעה העתידיות שלה.  
נוירודרם היא חברת תרופות בשלב הקליני, המפתחת מוצרים הקשורים למערכת העצבים המרכזית, שנועדו להתגבר על ליקויים משמעותיים בטיפולים הקיימים ולהגיע ליעילות קלינית משופרת באמצעות מתן מבוקר ורציף של התרופות. במחלת הפרקינסון יש לנוירודרם ארבעה מוצרים המצויים בשלבי פיתוח שונים המציעים פתרון כמעט לכל חולה פרקינסון, מהשלב המתון של המחלה ועד לשלב החמור מאוד שלה.

 

מעבדה (ארכיון) מעבדה (ארכיון) צילום: גיל נחושתן

 

בנובמבר האחרון השלימה נוירודרם הנפקה ראשונית לציבור וגייסה 46 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר, מאז זינק שווי החברה ל-276 מיליון דולר. המוצרים המובילים של החברה הם ND0612H ו-ND0612L המיועדים להפחית במידה משמעותית את הסיבוכים המוטוריים המאפיינים את מחלת הפרקינסון, באמצעות שמירה על רמות יציבות ובעלות משמעות קלינית של תרופת הלבודופה בדם במשך כל שעות היום. מוצר נוסף הוא ה- ND0680 הניתן לתת קבוצה של חולי פרקינסון מתקדמים, אשר התסמינים שלהם התקדמו לשלב חריף יותר, והם זקוקים למינונים גבוהים אף יותר של הלבדופה.

 

בנוסף, נוירודרם מפתחת את ND0701, פרומולציה חדשה לתרופה אפומורפין, הניטלת באופן תת עורי ל מטופלים הסובלים ממחלת פרקינסון חמורה ואינם מגיבים היטב ללבודופה/קרבידופה. מלבד קו המוצרים למחלת הפרקינסון, מפתחת נוירדורם מוצרים נוספים למחלות מערכת העצבים המרכזית, בהם מדבקה להעברה טרנסדרמלית של תרופה המבוססת של שילוב של ניקוטין ואופיפרמול לטיפול בהפרעות קוגניטיביות כגון ADHD.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x