$
בורסת ת"א

אבני חן או משקיעים נלהבים? שווי שפע ימים הוכפל תוך 10 ימים

החברה שמחפשת אבני חן בנחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש הבהירה היום כי דו"ח גיאולוגי שהסעיר את משקיעיה אינו מבשר על מרבץ בעל ערך מסחרי

גיל קליאן 13:4311.06.15

חברת שפע ימים, שמחפשת מרבצי אבני חן בנחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש, צירפה לדו"ח הרבעוני האחרון שלה סקירה לגבי התקדמות החיפושים שלה. סקירה זו כללה כל מיני נתונים גיאולוגיים לגבי התקדמות החיפושים, כמו למשל הערכה כי שכבות המטרה אליהן מכוונת החברה בנחל מכילים "1.1 מיליון טון חלוקי נחל נושאי מינרלים".

 

הסקירה כללה הרבה מפות צבעוניות ותרשימים גיאולוגיים, שנראה כי הצליחו - הרבה יותר ממציאת אבני חן יקרות - במציאת משקיעים נלהבים בבורסה בתל אביב. את ההתלהבות לא הצליחו לצנן כל האזהרות שצורפו לאותו דו"ח, לפיהן עוד אין בידי החברה מספיק נתונים כדי לקבוע האם אותם מרבצים צבעוניים בשרטוטים הם בעלי ערך מסחרי כלשהו.

מה דעתך על מניית נלה דיגיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מאז ה-31 במאי, יום פרסום הסקירה של שפע ימים, ועד אתמול (ד') מניית החברה זינקה ב-114.5%, כשהיא מושכת מחזורי מסחר חריגים. כך למשל, אם בחודש מאי מחזור המסחר הממוצע במניה עמד על 75 אלף שקל, אתמול מחזור המסחר בה עמד על 3.2 מיליון שקל, והיא עלתה ביום זה ב-17%, לאחר זינוק של 28.8% שלשום. בסוף המסחר אתמול הגיע שווי החברה ל-64 מיליון שקל.

 

כל השמחה הזאת צדה את עינה של רשות ניירות ערך - שפנתה לחברה על מנת לספק הבהרות לדו"ח, ואלה הגיעו היום למשקיעים בדיווח נפרד, שם הדגישה שוב החברה כי "בשלב זה, אין ביכולתה של החברה להעריך את הפוטנציאל הכלכלי שיכול וקיים במסגרת המרבץ הנגיש במקטע התיכון של נחל הקישון. המרבץ כאמור הינו מרבץ שעודנו בשלבי חקירה ופיתוח (Developing ore body) באשר אורכו ידוע, אך רוחבו משתנה כרגע וטרם נקבע סופית".

 

במילים אחרות: הדו"ח שפירסמה החברה במסגרת הדיווח הרבעוני לא העלה ולא הוריד את הסיכוי למרבץ אבני חן מסחרי בתחתית נחל הקישון. למעשה, נראה כי ניתן לראות את הדו"ח כסוג של דו"ח התקדמות בתוכנית העבודה של החברה. זה שהחברה מבצעת את מה שהיא אמורה לעשות זה יפה - ובמבחן התוצאה, זה גם הספיק למשקיעים בתל אביב כדי להזרים כספים למניה ברמה כזאת ששווי החברה יותר מהוכפל תוך 10 ימים.

 

מהחברה נמסר כי "הדיווח כפי שדווח בדו"ח האחרון הוא הצורה המקובלת והנהוגה ע"פ קוד הסמארק הבינלאומי הנהוג לתחומי האקספלורציה ברוב מדינות בהן מתבצעים חיפושי אבנים יקרות".

 

נחל הקישון נחל הקישון צילום: אלעד גרשגורן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x