שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בעלת המניות הגדולה בפלוס 500: הצעת הרכש של טדי שגיא "אופורטוניסטית"

אודיי מנג'מנט, שמחזיקה ב-20% ממניותיה של פלוס 500, הודיעה כי תתנגד להצעה של שגיא לרכוש את החברה תמורת 460 מיליון ליש"ט

ניר צליק 16:1604.06.15

לפני שבוע החליט טדי שגיא, בעל השליטה בפלייטק, להגיש הצעה לרכישת פלוס 500בתמורה ל-460 מיליון ליש"ט – פרמיה של 11% בלבד על מחיר השוק של החברה באותה עת. כעת, אודיי מנג'מנט, בעלת המניות הגדולה בחברה, המחזיקה ב-20% ממניות פלוס 500, מכנה את ההצעה "אופורטוניסטית" ומתנגדת לה. 

 

למרות ההתנגדות, אודיי ניצבת בפני בעיה קשה על רקע העובדה כי למעשה מדובר בעסקת מיזוג ולא בעסקת מכירה ולכן פלוס 500 זקוקה לאישור של כ-50% מבעלי המניות בלבד, כאשר מייסדי החברה מחזיקים בכ-35% והתחייבו להצביע עבורה.

מה דעתך על מניית פלוס500:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אודיי כינתה את ההצעה של שגיא "אופורטוניסטית" וכתבה כי "מדובר בהצעה שמנצלת את הבעיות הרגולטוריות שקרו בחברה" והוסיפה כי "אנחנו לא מתכוונים להצביע בעד ההצעה". עוד כתבה אודיי כי למרות הבעיות הרגולטוריות היא מאמינה כי הערך של פלוס 500 גבוה בהרבה.

 

אודיי כתבה גם כי היא מבינה שרכישתה של פלוס 500 עשויה להיות הגיונית עבור הנהלת ועובדי החברה אולם כבעל מניות בלתי תלוי, ההצעה נמוכה מדי. עם זאת, יש לזכור כי אודיי עצמה ניצלה את מחירי השפל של המניה כדי לבצע רכישות של המניה בשוק והגדילה את חלקה מ-14% ל-20% בשבועיים האחרונים על רקע הנפילה במניית החברה.

  

אודיי כתבה גם כי היא מקבלת בחיוב את הגישה של פלוס 500 להצעה של פלייטק אולם היא מקווה כי הגישה הזו תוביל גם להצעות גבוהות יותר מצידם של אחרים, ובסופו של דבר החברה תימכר בסכום גבוה יותר.

 

פלוס 500 סבלה בחודש האחרון מנפילה חדה בשווי השוק שלה על רקע בעיות רגולטוריות בבריטניה. בדיקה שערכה החברה הובילה למסקנה כי המסמכים שסופקו על ידי לקוחותיה במדינה היו לא מספקים על פי דרישות הרגולטור הבריטי, כאשר כמחצית מלקוחותיה בבריטניה הושעו ממסחר עד שייספקו מסמכים חדשים. המשמעות היא כי רבע מהכנסותיה של החברה נמצאות בסכנה, כאשר גם קצב הקליטה של לקוחות חדשים הואט משמעותית.

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x