שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקת ענק לאופקו: רוכשת את ביו-רפרנס האמריקאית ב-1.47 מיליארד דולר

ביו-רפרנס היא מפעילת המעבדות הקליניות השלישית בגדולה בארה"ב וידועה בעיקר בפיתוחים הטכנולוגיים שלה בתחום המחקר הגנטי. אופקו נמצאת בשליטת פיליפ פרוסט ונסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 31 מיליארד שקל

שי סלינס 15:1104.06.15

עסקת גדולה לחברת התרופות אופקו שבראשה עומד פרוסט, שכיהן עד לאחרונה כיו"ר טבע. החברה הודיעה היום (ה') כי היא רוכשת את ביו-רפרנס (Bio-Reference Laboratories) האמריקאית ב-1.47 מיליארד דולר בעסקת מניות.

 

ביו-רפרנס היא מפעילת המעבדות הקליניות השלישית בגדולה בארה"ב וידועה בעיקר בפיתוחים הטכנולוגיים שלה בתחום המחקר הגנטי. אופקו נמצאת בשליטת פיליפ פרוסט ונסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 31 מיליארד שקל.

 

לפי פרטי העסקה שאושרו על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, בעלי המניות של ביו-רפרנס הנסחרת בנאסד"ק, יקבלו 2.75 מניות של אופקו על מניית ביו-רפרנס שברשותם.

 

על ידי רכישת החברה אופקו מקווה למנף את המכירות וההפצה של התרופה שפיתחה לאבחון סרטן הערמונית בנוסף בנוסף לשיווק תרופות נוספות הנמצאות בשלבי הפיתוח.

 

פרוסט התייחס לעסקה ואמר כי "אני מעריץ ומעריך את ביו-רפרנס לאורך 30 שנות פעילותה. החברה היא סיפור הצלחה גדול בכל התחום שקשור לאבחון מחלות נדירות".  

 

פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: יובל חן

 

מתחילת 2015 מניית אופקו רשמה ביצועים מעולים בבורסה של תל אביב עם עלייה של 94%. את השנה החלה אופקו כשחתמה על הסכם של עד 570 מיליון דולר עם חברת התרופות פייזר שתשווק את הורמון הגדילה שפיתחה פרולור, שנרכשה על ידי אופקו בעסקת בעלי עניין לפי שווי של 480 מיליון דולר באפריל 2013.

 

אופקו הוקמה ב-1987 על ידי פרוסט שמחזיק בה ב-38% מהמניות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x