$
בורסת ת"א

חברת החשמל השלימה את השלב המוסדי בהנפקה של 900 מיליון שקל

מדובר בהנפקת שתי סדרות אג"ח חדשות. זו הנפקת האג"ח הראשונה של חברת החשמל מאז שנת 2002

ליאור גוטמן 14:0504.06.15
חברת החשמל השלימה את השלב המוסדי בהנפקת 2 סדרות אג"ח חדשות ובהיקף מצרפי של כ-900 מיליון שקל. מדובר בהנפקה ציבורית ראשונה מאז שנת 2002.

 

היקף הסדרה הראשונה הוא כ-466 מיליון שקל בריבית קבועה של 3.32% עם מח"מ של 5.9 שנים. מדובר במרווח של 1.71% מעל אג"ח מדינה.

 

היקף סדרת האג"ח השנייה הוא כ-438 מיליון שקל והוא נושא ריבית צמודת מדד של 2.96% עם מח"מ של 10 שנים. מדבר במרווח של כ-2.43% מעל אג"ח מדינה.

 

במכרז השתתפו גופים מוסדיים ולפי חברת החשמל נרשמו ביקושים בהיקף כולל של כ-1.8 מיליארד שקל. ההנפקה לוותה בתשקיף ציבורי, והוא הראשון ללא ערבות מדינה מזה 13 שנים. פרסום התשקיף התאפשר, בין היתר, הודות לשיתוף הפעולה המלא והתיאום ההדוק עם רשות החברות הממשלתיות והתבסס על הדוחות השנתיים של שנת 2014.

 

 

חברת החשמל חיפה חברת החשמל חיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

יו"ר דירקטוריון החברה יפתח רון טל אמר ש"ההנפקה הציבורית מהווה נדבך נוסף בשורה של צעדים אותם הובילו הנהלת חברת החשמל ודירקטוריון החברה אשר תורמים ליציבות פיננסית של החברה".

 

הנפקת האג"ח הובלה על ידי מ"מ המנכל יצחק בלמס ומ"מ סמנכל הכספים יצחק מנדלמן ע"י חטיבת הכספים וכלכלה, ובשיתוף יודפת אפק-ארזי, סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות וזכריה זיגלמן, רכז חשמל ברשות החברות הממשלתיות. חברת חשמל יוצגה על ידי עו"ד ניר דאש ממשרד הרצוג פוקס נאמן ורו"ח ישראל נקל שותף ממשרד רו"ח בריטמן. מפיצי ההנפקה היו 'פועלים אי.בי.אי חיתום' ו-'כלל פיננסים חיתום'. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x