שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דירקטוריון פרוטאולוג'יקס אישר חלוקת דיבידנד של מיליון שקל

השלד הבורסאי שפעילותו היחידה היא הלוואה לפרויקט נדל"ן בברוקלין יפנה כעת שוב לבית המשפט בניסיון לאשר את החלוקה

גיל קליאן 14:2701.06.15
עוד פרק בסאגת הדיבידנד של השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס. החברה דיווחה אמש (א') כי דירקטוריון החברה אישר את החלוקה בסך מיליון שקל. זאת, לאחר טענות רשות ני"ע כי האישור הקודם לקה בחסר שכן הרכב הדירקטוריון אז לא תאם את תקנות חוק הריכוזיות.

 

היות ומדובר בחברה נטולת פעילות (פרט להלוואה שנויה במחלוקת לפרויקט נדל"ן בברוקלין), החלוקה צריכה לקבל את אישור בית המשפט. החברה פנתה לקבל את האישור, לאחר שהדירקטוריון החליט על בחינת חלוקת הדיבידנד.
מה דעתך על מניית קאנומד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתגובתה הראשונה, טענה הרשות כי הדירקטוריון אינו עומד בתקנות חוק הריכוזיות. הרשות טענה כי פרוטאולוג'יקס היא חברת שכבה שלישית בפירמידה של חברות ציבוריות שבשליטת ירון ייני, ומשכך צריכה רוב של דירקטורים מטעם הציבור (כעת מכהנים בדירקטוריון כדח"צים ה"מעושרת" לשעבר דפנה שחר ורואה החשבון כפיר אביב). על כך ענתה החברה כי ההחלטה שהתקבלה בדירקטוריון לא היתה על החלוקה עצמה, אלא על הפנייה לבית המשפט. בתגובה לטענה זו אמרו ברשות כי יש צורך לאשר את ההחלטה על הדיבידנד בדירקטוריון לפני שפונים לבית המשפט, וכך כאמור עשו כעת בחברה. כעת נראה שהכדור חוזר לבית המשפט.

 

אחרי הגשת העמדה הראשונה של הרשות, החלו להישמע קולות של בעלי מניות אחרים בחברה, שאינם נמנים על קבוצת אפסווינג של ירון ייני. משקיעים אלה דרשו שורה של הבהרות מהחברה - ובפרט לשמוע דיווח על איך דירקטוריון החברה מקבל החלטות אם אינו עומד, לפי רשות ני"ע, בתקנות חוק הריכוזיות, וכן לשמוע פרטים על חקירת הליקויים שהועלו במכתבי ההתפטרות של הדח"צים בחברה, יעקב גולדמן ומאיר שביט, לשמוע דיווח על חוקיות העסקה המרכזית שביצעה החברה בעת האחרונה - הענקת הלוואה לפרויקט נדל"ן בברוקלין ועוד דרישות רבות נוספות. כמו כן ביקשו בעלי המניות לשמוע הסבר על הנסיבות להחלפת רואי החשבון של החברה. דרישות אלה עדיין עומדות בפני החברה.

 

ירון ייני ירון ייני צילום: בועז אופנהיים
בטל שלח
    לכל התגובות
    x