$
בורסת ת"א

מלונות דן עדיין סובלים מצוק איתן - עברו להפסד ברבעון הראשון

החברה רשמה ירידה של 4.9% בהכנסות מפעילות המלונות, והפסד בשורה התחתונה של 2.1 מיליון שקל לעומת רווח של מיליון שקל בתקופה המקבילה

גיל קליאן 10:2231.05.15

המשבר בתיירות בעקבות מבצע צוק איתן חי וקיים בדו"חות מלונות דן. הדו"חות חושפים ירידה של 4.9% בהכנסות של החברה מפעילות המלונות ברבעון הראשון של 2015, לעומת התקופה המקבילה. הכנסות אלה הסתכמו ל-180.7 מיליון שקל.

 

הירידה בהכנסות ממלונות התקזזה בגלל עלייה של 8.9% בהכנסות מלונות דן משירותי הסעדה, עלייה שנבעה מצירוף לקוחות נוספים לשירותים אלה - שמלונות דן מספקת לצה"ל וארגונים גדולים בשוק האזרחי. ההכנסות משירותי הסעדה עמדו על 54 מיליון שקל. כך, סך הכנסות החברה הציגו ירידה מינורית יותר של 2.1% ועמדו ברבעון על 233.7 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית דן מלונות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הרבעון הראשון והרביעי הם רבעונים חלשים יחסית בתעשיית המלונות, אך במקרה של הרבעון הראשון של 2015, הרבעון היה חלש במיוחד על רקע הנזקים לתיירות הנכנסת כתוצאה מהמצב הביטחוני. למרות שמבצע צוק איתן היה ביולי-אוגוסט של 2014, המלונאים טוענים כי ההשפעות על התיירות הן ארוכות טווח, ונמשכות גם לתוך הרבעון הראשון.

 

למרות הירידה בהכנסות, רווחיות בתי המלון לא נפגעה. הרווח לפני פחת ומימון של פעילות המלונות היה 10.9%, לעומת 10.2% ברבעון המקביל. פעילות ההסעדה סיימה עם רווח לפני מס סמלי של 100 אלף שקל בלבד, לעומת 500 אלף שקל בתקופה המקבילה.

 

בשורה התחתונה סיימה מלונות דן עם הפסד של 2.1 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של מיליון שקל ברבעון המקביל. המעבר להפסד נבע בעיקר מהוצאות המימון של החברה - שסבלו מהתנודות בדולר.

 

מלון דן ירושלים מלון דן ירושלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x