$
בורסת ת"א

צנורות המזה"ת תרכוש את החברה האם שלה תמורת 76.2 מיליון שקל

מדובר בעסקה שתכלול רכיב מזומן של 18 מיליון שקל, ויתור על חוב של גאון אחזקות לגאון אגרו של 6.4 מיליון שקל והנפקת מניות חדשות

גיל קליאן 11:5626.05.15

גאון אחזקות של קרן ויולה בניהולו של גיא רגב ממשיכה בניסיונות "לסדר" את האחזקות השונות ולמקד את פעילותה בתחום המים. הבוקר (ג') דיווחה החברה כי בעלי המניות של החברה בת צנורות המזה"ת אישרו את אחד המהלכים המרכזיים למימוש חזון זה - מיזוג גאון אגרו לתוך צנורות הציבורית. העסקה אושרה ברוב של 76.9% כאשר רק בית ההשקעות פסגות התנגד לעסקה.

 

לאחר המיזוג, כל אחזקות המים ותשתיות המים של הקבוצה ירוכזו תחת צנורות, שתהיה חברה בת ציבורית של גאון אחזקות. התחנה הסופית מבחינת ויולה היא להגיע למבנה אחזקות שירוכז תחת חברה אחת בלבד.

מה דעתך על מניית גאון קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מבנה העסקה, לאחר שינויים קלים שנועדו לרצות את בעלי המניות של צנורות על חשבון גאון אחזקות (כמו למשל להפחית את תשלום המזומן לגאון מ-20 מיליון שקל ל-18 מיליון שקל), יכלול תשלום במזומן, והקצאה של כ-33% ממניות צנורות לטובת גאון - לפי שווי של 194.6 מיליון שקל לצנורות (פרמיה של 68% על מחיר השוק נכון לאתמול). לאחר ההקצאה תחזיק גאון ב-67.4% מצנורות. כמו כן תוותר גאון אגרו על חוב של 6.4 מיליון שקל של גאון אחזקות. לפי שווי מניית צנורות היום בבוקר, תשלם צנורות 76.2 מיליון שקל תמורת גאון אגרו. 

 

בתמורה תקבל צנורות את אחזקות גאון אגרו בשורה של חברות תשתיות מים. גאון אגרו מחזיקה 25% מחברת הטפטוף וההשקיה מצרפלס, 50% מחברת הברזים הכדוריים שגיב, ו-97.5% מחברת מגופי המים ומדי המים כוכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x