$
בורסת ת"א

קסטרו: חנויות חדשות העלו את המכירות, הכנסות מימון הקפיצו את הרווח

רשת האופנה סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של 115% ברווח הנקי ל-5.1 מיליון שקל. החברה קיבלה מהמדינה פיצוי של 350 אלף שקל בגין הפסדי צוק איתן

נורית קדוש 11:5321.05.15

קסטרוחותמת את הרבעון הראשון: פתיחת 11 חנויות חדשות במהלך השנה החולפת אפשרה לקסטרו להציג ברבעון הראשון של השנה עליה של 10.6% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ואלה הסתכמו ב-217.8 מיליון שקל.

העליה במכירות הושגה מפתיחת חנויות חדשות והגדלת שטחי מסחר בחנויות קיימות, תוך סגירת 2 חנויות. בחברה מסרבים לחשוף את נתוני המכירות הזהות, כך שלא ניתן לדעת האם ללא הישענות על הכלי המוגבל של הרחבת מספר הסניפים, סובלת הרשת מירידה במכירות.

 

מה דעתך על מניית קסטרו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בקסטרו מציינים כי מכירות הרבעון הושפעו לטובה מחג הפסח, אשר רוב המכירות לקראתו חלו השנה ברבעון הראשון, לעומת הרבעון השני בתקופה המקבילה אשתקד. מהדברים ניתן להעריך כי מכירות הרבעון השני עשויים להיפגע מעיתוי החג.

 

צמצום ההנחות לצרכנים לצד העליה במכירות הביאו לעליה של 11.7% ברווח הגולמי שהסתכם ברבעון החולף ב-120.9 מיליון שקל. זאת למרות קיזוז חלקי מעליה בשער הדולר בממוצע של 13.1% בתקופה. הרווחיות הגולמית עלתה אף הוא ל- 55.5% מהמכירות.

 

אלא שפתיחת החנויות החדשות ששיפרו את מכירות הרשת, גבו מקסטרו מחיר בשורת הרווח התפעולי שצנח ב- 65.9% והסתכם ב-200 אלף שקלים בלבד. זאת בעקבות גידול בהוצאות שכר דירה, דמי ניהול והוצאות אחזקה וכן גידול בהוצאות הפחת נובעים מגידול בשטחי המסחר. אלו הובילו לעליה של 13.5% בהוצאות מכירה ושיווק שהסתכמו ב-113.6 מיליון שקל.

 

למרות שחיקת הרווח התפעולי בצורה חדה חתמה קסטרו את הרבעון הראשון עם זינוק של 116% ברווח הנקי שהסתכם ב-5.1 מיליון שקל. זאת בזכות הכנסות מימון נטו בגובה 6.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון נטו בסך של כ- 2.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הגידול בהכנסות המימון נבע בין היתר, מעליית ערך של השקעות בניירות ערך ומשערוך יתרות מט"ח. עוד נהנתה החברה מהכנסות אחרות בגובה 800 אלף שקל שחלקן הגיעו כמפיצוי מהמדינה בעקבות צוק איתן - כ-350 אלף שקל. בתום הרבעון הראשון החליט דירקטוריון קסטרו על חלוקת דיבידנד בגובה 29.1 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x