$
בורסת ת"א

עזריאלי הרוויחה 191 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015

מדובר בירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל שנבעה בעיקר ממכירת טמבור בשנת 2014. עזריאלי הגדילה את שטחי המסחר שלה במהלך הרבעון ובכך רשמה גידול של כ-6.5% ב-NOI

אורן פרוינד 09:1220.05.15
קבוצת עזריאלי מדווחת היום (ד') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2015 וממשיכה להציג צמיחה בשורות ההכנסה והרווח. חברת הנדל"ן הגדולה ביותר בישראל הגדילה את שטחי המסחר שלה במהלך הרבעון ובכך רשמה גידול של כ-6.5% ב-NOI לרבעון הראשון לשנת 2015 שהסתכם לכ-298 מיליון שקל.  

 

הגידול ב-NOI תורגם בשורה התחתונה לגידול של כ-7% במדד ה-FFO לרבעון הראשון לשנת 2015 המיוחס לפעילות הנדל"ן שהסתכם לכ-205 מיליון שקל. למרות הגידול בפרמטרים התפעוליים, עזריאלי מסיימת את הרבעון הראשון עם רווח נקי של כ-191 מיליון שקל - ירידה של 9% לעומת רווח נקי של כ-211 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הירידה ברווח הנקי נובעת בעיקר ממכירת טמבור בשנת 2014 (בתמורה לסך של 500 מיליון שקל) אשר הרווח בגינה לא נכלל ברבעון הנוכחי לעומת רווח ברבעון מקביל של כ-12 מיליון שקל. בנוסף החברה רשמה ברבעון הנוכחי גידול בהוצאות המס של כ-19 מיליון שקל ובאופן חריג לא קיבלה דיבידנד מלאומי קארד של כ-10 מיליון שקל.

 

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, אמר היום כי "במהלך הרבעון השלמנו שני פרויקטים של ייזום, פתיחת קניון עזריאלי רמלה ופתיחת הקומה השנייה בקניון עזריאלי איילון, התקדמנו בשיווק מרכז עזריאלי חולון והשלמנו הנפקת אגרות חוב בתנאים מצוינים. אנו ממשיכים בהתמקדות בפעילות הליבה של הקבוצה ומכירת החברות שאינן בתחומי הנדל"ן, קידום פעילות הייזום הייחודית, השבחת נכסים קיימים,שיווק נכסים חדשים ומהלכי גיוס חוב נוספים".

 

דנה עזריאלי דנה עזריאלי צילום: עמית שעל

 

גיוס החוב צפוי להקטין את עלויות המימון  

בחודש פברואר 2015, הנפיקה עזריאלי לראשונה לציבור אגרות חוב (סדרה ב') בערך נקוב של כ-623 מיליון שקל צמודות (קרן וריבית) לעלייה במדד המחירים לצרכן ובריבית נמוכה בשיעור של 0.65% לשנה במח"מ של 5.5 שנים. עזריאלי ביצעה את הגיוס כחלק ממהלך של מחזור הלוואות קיימות וגיוס חובות חדשים שמבצעת הקבוצה בהיקף של 1.3 מיליארד שקל בשנת 2015. חודש ימים לפני שביצעה את הגיוס בתל אביב עלה דירוג החברה (מעלות S&P) מ- AA ל- AA+ הדירוג הגבוה ביותר שניתן לחברת נדל"ן בישראל.

 

מלבד שינוי מבנה החוב של החברה עזריאלי ממשיכה לנצל את קופת המזומנים הדשנה שלה ואת יכולת גיוס החוב שלה לביצוע שלל פרויקטים של ייזום. נכון להיום החברה מפתחת שמונה פרויקטים בהיקף של כ-507 אלף מ"ר בהשקעה כוללת של מעל 5 מיליארד שקל. ההשקעות של עזריאלי צפויות להניב לה תוספת של מאות מיליוני שקלים ל –NOI בשנים הקרובות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x