$
בורסת ת"א

רכישה שנייה של פרוטרום החודש: BSA הקנדית תמורת 35.6 מיליון דולר

החברה הקנדית מתמחה בטעמים לא מתוקים, בעיקר לבשר מעובד. לפני מספר ימים הודיעה פרוטרום על רכישה בהודו ב-12.6 מיליון דולר

גיל קליאן 12:5617.05.15

רכישה חמישית של פרוטרום מתחילת השנה, ושנייה מתחילת החודש. חברת תמציות הטעם והריח הודיעה על רכישת 95% מחברת BSA הקנדית תמורת 35.6 מיליון דולר.

 

מכירות BSA ב-2014 עמדו על 34 מיליון דולר. BSA נוסדה בשנת 1989, לחברה אתר ייצור במונטריאול וכ-140 עובדים. פעילותה העיקרית החברה היא בטעמי Savory (טעמים לא מתוקים) הכוללים תערובות תבלינים וחומרי גלם עם דגש על תחום הבשר המעובד ומזון הנוחות.

 

ל-BSA גם פעילות בהודו, שהיא שוק אסטרטגי עבור פרוטרום שמנסה להגדיל מכירות בשווקים מתפתחים. כמו כן, הרכישה הקודמת עליה הודיעה פרוטרום לפני מספר ימים היתה של חברת סונארום ההודית (60% תמורת 17.2 מיליון דולר), וכעת מדווחת פרוטרום כי פעילות BSA בהודו תצטרף לפעילות סונארום שנרכשה.

 

נשיא פרוטרום, אורי יהודאי, ציין בהודעת החברה כי ""פרוטרום רואה בתחום טעמי ה-Savory מנוע צמיחה אסטרטגי חשוב עבורה ורכישת BSA בהמשך לרכישות הקודמות בתחום, היא צעד נוסף לחיזוק מובילות פרוטרום בתחום חשוב זה. בכוונתנו להמשיך ולהשקיע בהרחבה מהותית של פעילותנו בתחום ה-Savory בארצות נוספות בעולם, כולל באמצעות רכישות. בימים אלה אנו מסיימים בנייתו של מפעל חדש ומודרני בסין, לו יכולות ייצור גם בתחום ה-Savory והמיועד לתת מענה לדרישות לקוחות בתחום זה בשוק האסייתי".

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x