שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

קיצוץ ענק בשארפ: מפטרת 50 אלף עובדים בעולם

מדובר בכ-10% מכח העבודה של החברה בעולם. הפיטורים - על רקע הפסד של 1.9 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים

בלומברג 16:5614.05.15
חברת שארפ מתכוונת לקצץ את כוח העבודה העולמי שלה בכמעט 50 אלף עובדים, זאת על רקע הפסד שנתי שלישי בארבע השנים האחרונות ולמרות שקיבלה סיוע כספי מהבנקים. מדובר ב-10% מכח העבודה של החברה בעולם.

 

ספקית המסכים לחברת אפל פרסמה הפסד נטו של 1.9 מיליארד דולר – למעלה מפי שבעה מתחזיות החברה לשנה שהסתיימה בסוף מרץ. במקביל הודיעה שארפ כי הבנקים יירכשו מניות בשווי 200 מיליארד ין.

 

שארפ, שבתחילה ציפתה לרווח נקי של 30 מיליארד ין בשנה הפיסקלית האחרונה, נאבקת תחת עול חובות שהולכים וגדלים וממתחרות זולות יותר שהחלו לנגוס בנתח השוק שלה של מסכי פלזמה.

 

 

מטה החברה בטוקיו, יפן מטה החברה בטוקיו, יפן

 

בארבע השנים האחרונות הפסידה החברה כ-13.3 מיליארד דולר והגיעה לסף פשיטת רגל ב-2012. כעת היא מוכרת מבני משרדים ראשיים וומצמצמת את פעילותה בתחום הסולרי.

 

"תכניתה של הנהלת שארפ היא משאלת לב בדיוק כמו שהיו תחזיות הרווח שלה בשנה הפיסקלית האחרונה. אין לדעת בבירור אילו חטיבות יהיו רווחיות", אמר מאקוטו קיקוצ'י, מנכ"ל קרן ניהול הנכסים מיוג'ו (Myojo Asset Management).

  

במסגרת תוכנית ההבראה של שארפ, ירכשו חברות מיצובישי וקבוצת מיזוהו מניות בשווי 100 מיליארד ין של מניות מועדפות. שארפ תזרים את ההכנסות מהמכירה לתשלומי חוב.

 

כמו כן, ג'פאן אנידסטריאל סולושנס (Japan Industrial Solutions), קרן תפנית הנמצאת בבעלות חלקית של הבנקים תשקיע 24 מיליארד ין בחברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x