$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

מגה מאשרת: מוטי קרן התפטר מתפקידו

במסגרת הדיווח למשקיעים ציינה החברה כי טרם נקבע מועד לסיום הכהונה. קרן: "אני פונה לדרך חדשה"

נורית קדוש 17:4513.05.15

בדיווח לבורסה מאשרת אלון רבוע כחול את חשיפת "כלכליסט" הבוקר כי מוטי קרן, מנכ"ל מגה קמעונאות התפטר. במסגרת הדיווח למשקיעים ציינה החברה כי טרם נקבע מועד לסיום כהונתו של קרן.  

כפי שנחשף ב"כלכליסט" קפלן כבר נפגש עם גורמים שונים ובהם אף אורי פלח סמנכ"ל הסחר לשעבר של מגה בנסיו לאתר מחליף לקרן. הערכות הן כי קפלן יאיץ בימים הקרובים את החיפוש אחר מחליף לקרן בנסיון לייצב את החברה ששרוייה במשבר מתמשך. הערכות הן כי קרן התקשה להתמודד עם המעורבות הרבה של קפלן בניהול הרשת, בניגגוד לחופש הניהולי שהעניק לו דודי ויסמן, נשיא אלון רבוע כחול המודח שמינה אותו לתפקיד לפני שנתיים וחצי.

 

במכתב ששלח הבוקר לעובדי הרשת, כתב קרן: "בחודשים האחרונים התרחשו שינויים בהנהלת קבוצת אלון. הנני סמוך ובטוח כי גם ההנהלה החדשה מאמינה ביכולתה של מגה למקסם את נכסיה ולעמוד במטרות שהצבנו לעצמינו ונחושה בהמשך ישום המהלכים שימשיכו לחזק את החברה גם בעתיד. במשך למעלה מ- 70 שנה הצלחנו וצמחנו באמצעות חדשנות, חזון, מחויבות לאיכות ומסירות של אנשינו וכך יהיה גם בעתיד. אני פונה לדרך חדשה תוך אמונה חזקה בעתידה של מגה שתמשיך לצמוח ולהתחזק בעזרת הכישרון והיכולות שלכם".

 

 

 צילום: יובל חן

 

את השנה החולפת חתמה עם ירידה 9% במכירות שהסתכמו ב- 5.75 מיליארד שקל. בכך, רשמה הרשת שפל של עשור וירדה לראשונה מתחת לרף 6 מיליארד השקלים כפי שהיתה ב- 2005. הירידה במכירות באה לידי ביטוי גם ברווח הגולמי שירד ב- 11.25% ביחס ל- 2013 והסתכם ב- 1.42 מיליון שקל לעומת 1.6 מיליארד שקל בשנה הקודמת. את השנה חתמה הרשת עם מעבר להפסד תפעולי בגובה 29.6 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי בגובה 43.9 מיליון שקל ב- 2013. הערכות בענף הן כי גם תוצאות הרבעון הראשון של 2015 שנתוני ידווחו בשבועיים הקרובים, יהיו קשות. "אין תנועה בחנויות של מגה, יש חוסרים של מוצרים במדפים וספקים שלא רצו להגדיל את החשיפה לרשת צמצמו את היקף המבצעים במגה, כך שהיא הפכה פחות אטרקטיבית ביחס למתחרים" טוען גורם בכיר בענף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x