שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מנכ"ל טבע: "ההבדל בין מנצחים למפסידים קטן"

בהופעה פומבית ראשונה מאז ניסיון ההשתלטות העוין על מיילן אמר ארז ויגודמן כי עתידה של טבע מצוי בגנריקה מורכבת

ניר צליק 14:0312.05.15

בהופעה פומבית ראשונה מאז התפתחות משולש הצעות הרכש טבע-מיילן-פריגו, בחר היום (ג') מנכ"ל טבע, ארז ויגודמן להתייחס מעט לנושא הבוער על סדר היום - הצעת הרכש של טבע למיילן. עם זאת, ויגודמן אמר בנאומו בכנס IATI-Biomed, כי "התחרות מתגברת וההבדל בין מנצחים למפסידים קטן".

 

ויגודמן התייחס לשינויים בעולם הפארמה ובעולם העסקי באופן כולל, ואמר כי "ב-1997 אפל היתה על סף פשיטת רגל והיא הוצלה ואז בזמן קצר היא עברה לחברה בשווי של 730 מיליארד דולר, היה לה את האומץ לבנות את העתיד, והיא בנתה אקו סיסטם עם מוצרים ועיצוב וטכנולוגיה והאינטרנט. באותו זמן מיקרוסופט נתקעה כי היא החמיצה צעד במירוץ, את האינטרנט. גם ב-IBM הבינו שהעולם לא שייך רק למתחרים החדשים, אבל זה נתון ביכולת להשתנות לגמרי בכל הארגון. הם מצאו שטח תחרותי חדש שאיפשר לחברה להשתנות והם הפכו לחברה ששינתה לגמרי את המודל העסקי. מפוקוס בחומרה לפוקוס בפתרונות".

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
62% 13% 25%

 

"תמיד היה חשוב לדעת איפה להתחרות אבל היום זה חשוב מאי פעם. היכולת להגדיר את המקום שבו תתחרה היא קריטית. האומץ להמציא את העתיד הוא מה שחשוב. היכולות לראות בין סתירות שונות ולתכנן את העתיד בלי להיות מוסט על ידי אלה שאומרים לך לא לנסות אפילו היא קריטית".

 

ויגודמן התייחס גם למיזוגים ולרכישות בתעשייה ואמר כי "הקונסולידציה הפכה למואצת, כאשר בשנה האחרונה היו 116 עסקאות בתחום מדעי החיים". ויגודמן גם התייחס לשינויים שנערכו בטבע בשנה האחרונה ולשיפור התפעוליות של החברה, ואמר כי למעשה השיפור נועד כדי "לעשות משהו התקפי. ציירנו את טבע ב-2020 בדרך שתאפשר לנו לייצר ערך ולתפוס שטחים חדשים. גם בדרך לא אורגנית. אנחנו צריכים לצאת מהקופסא שמסתכלת רק על תרופות ולראות מקומות חדשים".

 

ויגודמן גם הזכיר את האסטרטגיה החדשה של החברה, לפיתוח תרופות גנריות מורכבות, ואמר כי "יש לנו יכולות חזקות במקור וגנריקה והגבולות בין השניים מיטשטשים ולנו יש יכולות בין שני הצדדים, זה מייצר הזדמנות חדשה לטבע. המודל העסקי החדש שלנו הוא בצומת ביניהם, והשינוי לוקח אותנו ושם פוקוס על גנריקה מורכבת". לסיכום, אמר ויגודמן כי "אנחנו משנים את המודל העסקי של טבע ונייצר טבע חדשה כדי שתהיה אחת מהמנצחות בעידן המהפכות הזה".

 

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: אוראל כהן

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x