$
שווקי חו"ל

נותנת רייס: מובילאיי עקפה את התחזיות לרבעון ראשון

הכנסות החברה עמדו על 45.6 מיליון דולר, צמיחה של 28%, לעומת צפי של 44.2 מיליון דולר. שווי החברה עומד על כ-10 מיליארד דולר

ניר צליק 16:1111.05.15
מובילאיי, יצרנית מערכות הניווט האוטומטיות לכלי הרכב, עקפה את תחזיות השוק עם עלייה של 28% בהכנסות הרבעון הראשון ל-45.6 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 35.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-18.2 מיליון דולר לעומת 12.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, החברה עקפה את ציפיות השוק להכנסות של 44.2 מיליון דולר ורווח של 17.9 מיליון דולר.

 

מובילאיי עצמה נסחרת לפי שווי של כ-10 מיליארד דולר, ולמעשה היא החברה השלישית בגודלה מבין הישראליות בוול סטריט, אחרי טבע וצ'ק פוינט, ולפני אמדוקס הנסחרת בשווי של כ-8 מיליארד דולר. בשיאה כבר נסחרה החברה לפי שווי של כ-13 מיליארד דולר, אולם מניית החברה נחתכה על רקע הנפקה משנית שהיא ערכה לפני כחודשיים, בהיקף של כ-700 מיליון דולר. החברה עצמה הונפקה לראשונה לפי שווי של 5.3 מיליארד דולר באוגוסט 2014.

  

מובילאיי פיתחה מערכת המתריעה על סטייה עתידית מהנתיב, מזהה סכנת התנגשות, בודקת שמירת מרחק ומזהה הולכי רגל ותמרורים. המערכת מבוססת על מצלמה ומסונכרנת עם מערכת הניווט של המכונית. מובילאיי מציינת בתשקיף כי השוק שאליו היא פונה צפוי להגיע בשנים הקרובות ל־4.5–6 מיליארד דולר. עוד נכתב כי הממשל האמריקאי קבע השנה תקנה שמחייבת כל רכב פרטי במערכת לראייה אחורית, מהסוג שמובילאיי מספקת. לבעלי הרכב ניתנה שהות להתקין אמצעי כזה עד מאי 2018.

  

מודל המכירות של מובילאיי נשען על יצרניות כלי הרכב. המערכת של החברה הותקנה בשנים האחרונות בעיקר בכלי רכב יוקרתיים, אך כעת המכירות עוברות לכלי רכב עממיים יותר. למובילאיי יש לקוחות המתמחים בייצור ובשיווק מכשירים לתעשיית הרכב (Magna, Koskai, TRW) אשר מוכרות את מוצרי החברה ליצרניות רכב המשלבות אותם במכוניות שהן מוכרות. ברשימת חברות הרכב ניתן למנות חברות ידועות כמו ב.מ.וו, פיאט, הונדה, יונדאי, יגואר ומיצובישי.

 

אמנון שעשוע, ממייסדי מובילאיי אמנון שעשוע, ממייסדי מובילאיי צילום: נתי שוחט
בטל שלח
    לכל התגובות
    x