$
שווקי חו"ל

עליבאבא מסיימת רבעון מוצלח - ההכנסות והרווח מעל התחזיות

עליבאבא סיימה את הרבעון הראשון עם זינוק של 45% בהכנסות של 2.81 מיליארד דולר - תחזיות השוק עמדו על 2.72 מיליארד דולר. ענקית האינטרנט הסינית קידמה את סמנכ"ל התפעול דניאל צ'אנג לתפקיד המנכ"ל

מיקי גרינפלד 14:0807.05.15

עליבאבא סיימה את הרבעון הראשון עם זינוק של 45% בהכנסות ל-2.81 מיליארד דולר (17.4 מיליארד יואן סיני), מעל תחזיות השוק שעמדו על 2.72 מיליארד דולר.  

ענקית המסחר האלקטרוני סיימה את הרבעון עם רווח של 467 מיליון דולר, או 18 סנט למניה. הרווח המתואם למניה עמד על 48 סנט, גם כאן מעל התחזיות שעמדו על 43 סנט למניה.

 

מניית עליבאבא (סימול BABA) איבדה מתחילת השנה 23% (מול עלייה של 1% ב-S&P 500). החברה נסחרת בבורסה של ניו ירק בשווי של כמעט 198 מיליארד דולר.

 

החברה מינתה מנכ"ל חדש: הודיעה על קידומו של סמנכ"ל התפעול דניאל צ'אנג (Daniel Zhang) לתפקיד המנכ"ל - החל מתחילת השבוע הבא. צ'אנג יחליף את המנכ"ל היוצא ג'ונתן לו (Jonathan Lu), שימשיך לכהן כי סגן נשיא וחבר במועצת המנהלים. המייסד ג'ק מא ימשיך לכהן כיו"ר עליבאבא.

 

מוקדם יותר היום דווח כי עליבאבא מתכננת להיכנס לאחזקה בחברת הסמארטפונים הגדולה בהודו Micromax. שתי החברות סירבו להגיב לידיעות, אשר לפיהן העניין של עליבאבא הוא לכניסה משמעותית, קרי לאחזקה בשיעור גבוה.

 

במהלך הרבעון הראשון השקיעה עליבאבא 200 מיליון דולר באפליקציית הצ'ט האמריקאית סנאפצ'ט. מאחורי ההשקעה עומדת תוכניתה של עליבאבא לקדם את פעילותה בפלטפורמות מובייל, או להשתלב בשירות העברת הכספים של סנאפצ'ט.

  

ג'ק מא מייסד עליבאבא ג'ק מא מייסד עליבאבא צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x