בורסת ת"א

אושר המיזוג בין בנק לאומי לבנק ערבי ישראלי

המיזוג העתידי מהווה פתרון לאחת היוזמות של כחלון לפיה יש לפרק קבוצות בנקאיות גדולות - כך שבנק הפועל כחברה בת של בנק גדול יפוצל מפעילותו

תומר ורון 10:5904.05.15

דירקטוריון לאומי ודירקטוריון בנק ערבי ישראלי אישרו את מיזוג בנק ערבי ישראלי, מקבוצת לאומי, אל תוך בנק לאומי. על פי ההחלטה, החל מתחילת 2016, בנק ערבי ישראלי יפעל כחלק מבנק לאומי.  

במסגרת המיזוג, ייהפכו סניפי בנק ערבי ישראלי לסניפי בנק לאומי. הסניפים ועובדיהם ימשיכו לעבוד כרגיל אלא שכעת תחת בנק לאומי.

 

בלאומי, כמו מרבית הבנקים במערכת, מתכננים להעמיק ולהגדיל את פעילותם במגזר הערבי שיכול להוות עבור המערכת הבנקאית כמנוע צמיחה.

 

בלאומי מציינים כי המיזוג הוא נדבך נוסף בתהליך ההתייעלות הרב-שנתית שמובילה מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, תהליך הכולל איחוד מערכות וצמצום עלויות תפעוליות. כך בשנים האחרונות מיזג לאומי את בנק המשכנתאות אל תוך הבנק וכך מיזג את הנהלת החטיבה המסחרית לתוך העסקית.

 

מנגד, המיזוג העתידי מהווה גם פתרון לאחת מהיוזמות של כחלון, לפיה יש לפרק קבוצות בנקאיות גדולות כך שבנק הפועל כחברה בת של בנק גדול יפוצל מפעילותו.

 

בנק ערבי-ישראלי מחזיק במאזן בהיקף של 7.5 מיליארד שקל ואת שנת 2014 הוא סיים ברווח נקי של 100 מיליון שקל. את תהליך מיזוג בנק ערבי ישראלי אל תוך לאומי יוביל מנכ"ל בנק ערבי ישראלי, דני גיטר, אשר ינהל, עם השלמת המיזוג, את פעילות קבוצת לאומי בקרב האוכלוסייה הערבית.

  

מטה בנק לאומי בת"א מטה בנק לאומי בת"א צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x