$
בורסת ת"א

מנכ"ל בנק ירושלים אורי פז התפטר מתפקידו

לאחר 5 שנים בתפקיד הודיע פז לדירקטוריון הבנק כי הוא מבקש לפנות לאתגרים חדשים - תאריך סיום הכהונה נקבע לסוף אוקטובר

תומר ורון 14:2030.04.15

לאחר חמש שנים בתפקיד מנכ"ל בנק ירושלים, אורי פז, הודיע היום על התפטרותו. פז הודיע לדירקטוריון הבנק על החלטתו לסיים את תפקידו כמנהל הכללי של הבנק ועל רצונו לפנות לאתגרים חדשים. מועד סיום כהונתו של מר פז כמנכ"ל הבנק נקבע ל-31 באוקטובר השנה, "אלא אם יקבע הבנק מועד מוקדם יותר".

פז (45) הגיע לבנק ירושלים באפריל 2010 לאחר כ-13 שנים בבנק הפועלים שם כיהן בין היתר כראש החטיבה הקימעונאית ומשנה למנכ״ל. פז הוביל בשנתיים האחרונות אסטרטגיה להתרחבות מתחום המשכנתאות לכיוון האשראי הצרכני שם מרווחי הריבית גבוהים יותר. כך בשנת 2014 תיק האשראי הצרכני קפץ בבנק ה-22% והסתכם ב-760 מיליון שקל - בהתאם גם הכנסות הריבית עלו.

  

בנק ירושלים הוא כיום הבנק השביעי והקטן בגדולו במערכת הבנקאית בישראל. הבנק סיים את שנת 2014 עם זינוק ברווח הנקי שהסתכם ב-66.3 מיליון שקל לעומת 17.2 מיליון שקל בשנה שקדמה לה. עלות שכרו של פז הסתכמה בשנה החולפת ב-3.2 מיליון שקל. 

 

בתחילת השנה קבע דוח המפקח על הבנקים כי בנק ירושלים הוא הזול ביותר במערכת בכל הקשור לעלות ניהול עו"ש.

 

אתמול הודיע בנק דקסיה ישראל על דחיית הצעת הרכישה של בנק ירושלים, ששיקפה לדקסיה שווי של 543 מיליון שקל. זו ההצעה השניה שדקסיה ישראל דוחה מכיוונו של בנק ירושלים לאחר שההצעה הקודמת שהוגשה בשנת 2011 לא זכתה לאישור.

 

אורי פז אורי פז צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x