$
בורסת ת"א

פועלים מעלה את הדיבידנד ל-20% מהרווח השנתי

הבנק שבשליטת שרי אריסון קיבל את אישור המפקח על הבנקים להגדלת הדיבידנד משיעור של 15% - לאחר שביקש העלאה ל-30%. שיעור הדיבידנד המעודכן יחול כבר בדוחות הרבעון הראשון של 2015

תומר ורון 14:3320.04.15

בנק הפועליםשבשליטת שרי אריסון קיבל היום (ב') את אישורו של המפקח על הבנקים, דודו זקן, להגדיל את חלוקת הדיבינד לכ-20% מסך הרווח השנתי וזאת במקום 15% כפי שניתן לו כיום.  

ההגדלה תהיה רלוונטית כבר בפרסום הדוחות של הרבעון הראשון של 2015. במקביל, בנק ישראל דרש להגדיל את תכנון ההון של הבנק כך שיחס הלימות הון ליבה יעמוד על 10.75% עד סוף 2017 וזאת לעומת 10.2% כפי שנדרש עד כה מהבנק.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
למעלה משנה נמצא הפועלים בניהולו של ציון קינן בדיונים עם הפיקוח על הבנקים במטרה להגדיל שהאחרון יאשר לבנק להגדיל את חלוקת הדיבידנד שלו ל-30%. במהלך הדיונים רצה בנק ישראל שהפועלים יציג בפניו תכנון הון מספק כך שחלוקת הדיבידנדים לא תפגע בהגדלת ההון של הבנק כפי שנדרש ממנו.

 

תוכנית ההתייעלויות הרחבות של בנק הפועלים שהקטין בשנתיים האחרונות את מספר העובדים שלו בלמעלה מ-1,000 והתכנון להוציא עוד 700 עובדים בפרישה מוקדמת בשנתיים הקרובות כנראה השפיעו על הפיקוח שכן זקן דוחף את הבנקים הגדולים להתייעל ולבנות מנגנון הוצאות גמיש יותר.

 

עם זאת, מדובר בהגדלה הדרגתית עבור בנק הפועלים, ואפשרות העלה נוספת עד ל-30% אינה על הפרק בשלב זה.

 

בחודש דצמבר האחרון אישר המפקח על הבנקים לבנק מזרחי טפחות להתחיל במדיניות חלוקת דיבידנד של 15% מסך הרווח הנקי החל מהרבעון הראשון של 2015. על פי התכנון, מזרחי טפחות צפוי להגדיל את חלוקת הדיבינד ב-2017 ל-40% בהתאם להרחבת מבנה ההון שלו.

 

דודו זקן דודו זקן צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x