שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

סיטיגרופ: מחירי הנפט עלולים לרדת מאוד לקראת סוף השנה

סת' קליינמן, אנליסט בכיר לנפט בסיטי, טוען כי העליות האחרונות לא יחזיקו מעמד לאורך זמן: "ההרגשה כעת טובה, אבל תוך שישה חודשים היא תיעלם". ירידה בביקוש העולמי לנפט, לצד עלייה בקצב ייצור הנפט בארה"ב, הן שתיים מהסיבות לפסימיות

שירות כלכליסט 12:0718.04.15

מחירי הנפט עלולים להיות נתונים ללחץ כבד מאוד לקראת סוף השנה, אם ההתאוששות הנוכחית במחירי הזהב השחור תחזיק מעמד בחודשים הקרובים. כך מזהיר אנליסט בכיר לענייני נפט מסיטיגרופ. הנפט הגולמי מסוג WTI ומסוג ברנט רשמו השבוע מחירי שיא, וזאת לאחר שבתחילת השנה הם ירדו לשפל של מתחת ל-50 דולר לחבית.

 

סת' קליינמן, ראש חטיבת המחקר לשוק האנרגיה האירופי בסטיגרופ, מזהיר את המשקיעים מלהמר על הנפט, משום שלדבריו לא נראה כי מגמת העלייה האחרונה תחזיק מעמד לאורך זמן. "ההרגשה כעת היא טובה, אבל בתוך שישה חודשים היא תיעלם", אמר קליינמן ל-CNBC.  

היחלשות גלובלית בביקוש לנפט, לצד העלייה בקצב ייצור הנפט בארה"ב, הם שניים מהגורמים שמושכים את הנפט למטה. לצד זאת, התנגדותן של חברות ארגון המדינות יצואניות הנפט (OPEC) לקצץ את רמות התפוקה שלהן גרמה להורדה אפקטיבית של כמעט מחצית במחירי הנפט, מאז יוני אשתקד.

  

עובדים במתקן קידוח נפט בארה"ב. "נראה שהולך להיות בלגן ברבעון הרביעי" עובדים במתקן קידוח נפט בארה"ב. "נראה שהולך להיות בלגן ברבעון הרביעי" צילום: בלומברג

 

מוקדם יותר השבוע רשמו מחירי הנפט עלייה לאחר דיווח על ירידה במספר אסדות הנפט הפעילות בארה"ב. למרות זאת, קליינמן טוען כי אין להניח שהמחירים יישארו גבוהים לנוכח הגידול הצפוי במספר האסדות הפעילות בארה"ב לקראת סוף השנה, והעליות בקצב ייצור הנפט. "נראה שהולך להיות בלאגן ברבעון הרביעי, אם לא נראה אותו כבר ברבעון השני", אמר קליינמן. הוא טוען כי על שווקי הנפט לאזן את עצמם ולמצוא נקודת שיווי משקל חדשה. קליינמן צופה כי נקודה זו תעמוד על 60-70 דולר לחבית לנפט גולמי מסוג ברנט ועל 55-65 דולר לחבית לנפט גולמי מסוג WTI.

 

לעומתו, מייקל סקייאלה, אנליסט מחקר מ"סטיפל" (Stifel), אומר כי על אף סימני התנודתיות, מראה הנפט סימנים ל"התאוששות אמיתית ובת קיימא". הוא חוזה מגמה של עלייה במחירי הנפט ב-18 החודשים הבאים ואומר כי כעת הזמן להיות סלקטיבי יותר במרחב הקידוחים והייצור. "על המשקיעים ליטול על עצמם מעט יותר סיכון כעת כדי להשיג ערך גבוה יותר", אמר ל-CNBC.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x