שוקי חו"ל

יום רע בעבודה לוורן באפט: הפסיד מיליארד דולר תוך יממה

ירידה של 1.5% במדד הדאו ג'ונס אתמול עלתה לאורקל מאומהה ביוקר. צניחה במניות קוקה קולה, IBM, אמריקן אקספרס, ופרוקטר אנד גמבל - מהאחזקות הכבדות ביותר של ברקשייר האת'ווי - הסבה לחברה הפסד של 1.1 מיליארד דולר תוך יממה

שירות כלכליסט 10:3718.04.15

וורן באפט אולי טוען כי אינו מוטרד מהתנודתיות היומית בשווקי ההון, אבל אין ספק כי המיליארדר יתקשה להישאר אדיש נוכח ירידה של 1.5% שרשם אתמול מדד הדאו ג'ונס והטלטלה שחוו כל 30 חברות הענק המרכיבות את המדד. הסיבה: הירידה עלתה לבאפט ולחברת האחזקות שלו בראקשייר האת'ווי יותר ממיליארד דולר.

 

באפט בכנס משקיעים של בראקשייר. יכול להתנחם במכירת מניות האקסון באפט בכנס משקיעים של בראקשייר. יכול להתנחם במכירת מניות האקסון צילום: רויטרס

 

על פי הדיווחים האחרונים של ברקשייר האת'ווי על האחזקות שלה במניות, נכון ל-31 בדצמבר היו לחברה אחזקות ב-10 חברות המרכיבות את הדאו ג'ונס. למעשה, האחזקות השנייה עד השישית בגודלה של באפט הן במניות הנכללוות בדאו ג'ונס – קוקה-קולה, IBM, אמריקן אקספרס, וול מארט ופרוקטר אנד גאמבל, כך על פי FactSet.

 

בהנחה שמבנה האחזקות של באפט לא השתנה באופן דרמטי מאז סוף השנה, הרי שעל פי החישובים הוא איבד 1.1 מיליארד דולר מהשקעות הדאו ג'ונס שלו רק אתמול. מצד שני, לו באפט היה עדיין אוחז ב-41.1 מיליון מניות אקסון מובייל שהיו ברשותו בספטמבר, הוא היה מפסיד 51.4 מיליון דולר נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x