שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הכנסות קומברס המשיכו להדרדר: צנחו ב-28% ברבעון הרביעי

ההכנסות ברבעון הרביעי עמדו על 119.7 מיליון דולר. אתמול הודיעה החברה כי תרכז את פעילות הפיתוח תחת טקמהינדרה ההודית

ניר צליק 15:0616.04.15

יום אחד אחרי שהודיעה על העברת עד 570 עובדים לטקמהינדרה ההודית, מפרסמת קומברס, חברת התוכנות למפעילי תקשורת, את תוצאות הרבעון הרביעי. החברה רשמה צניחה חדה של 28% בהכנסות ל-119.7 מיליון דולר לעומת 166.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב-9.9 מיליון דולר לעומת 15.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

גם בחלוקה למגזרים ניכר כי פעילותה של החברה נמצאת במגמת ירידה. מגזר הבילינג רשם הכנסות של 65.5 מיליון דולר לעומת 78.2 מיליון דולר ברבעון המקביל כאשר הרווח המגזרי הסתכם ב-12 מיליון דולר לעומת 10 מיליון דולר ברבעון המקביל, שיפור קל בשורה התחתונה אך ירידה חדה בשורה העליונה.

 

השיפור במגזר הבילינג לא מחפה על ההתרסקות של מגזר התאים הקוליים, או בשמו הנוכחי, מגזר השירותים הדיגיטליים, שרשם הכנסות של 54.3 מיליון דולר לעומת 88.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח המגזרי צנח ל-13.8 מיליון דולר לעומת 28.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

לפני שלוש שנים מונה פיליפ טרטאוול לתפקיד מנכ"ל קומברס הנוכחי, כאשר הוא הגיע במקומו של אנדרה דהן שהיה אחראי לתיקון הכשלים החשבונאיים בחברה, שעלו לחברה מעל לחצי מיליארד דולר. קומברס ניסתה לאורך השנים למכור חלקים מהחברה, כאשר תחילה היא הפרידה את פעילות החטיבות כדי שכל אחת תוכל להימכר באופן עצמאי, ובהמשך, אחרי שכשלה במאמצי המכירה, היא איחדה אותן מחדש.

 

בית קומברס ברעננה בית קומברס ברעננה צילום: ערן גרנות

 

בסופו של דבר אתמול הודיעה החברה כי היא מפנה עד 570 מעובדיה לטקמהינדרה ההודית, כאשר למעשה היא תתרכז מעתה בעיקר במלאכת השיווק בתחום השירותים הדיגיטליים ותשאיר את מלאכת הפיתוח לחברה ההודית, תוך ציפייה שהחברה ההודית תוכל לחסוך בעלויות התפעול וליהנות מרווחים יותר גבוהים.

 

במקביל להסבת העובדים לחברה ההודית, קומברס נוקטת גם בתוכנית פיטורים שתעלה לה כ-10-12 מיליון דולר, כאשר תוכנית הקיצוצים תסתיים בינואר 2016. הסבת ההובדים לטקמהינדרה צפויה לחסוך לה כ-70 מיליון דולר בשש שנים, כאשר קומברס תשלם לחברה ההודית 211 מיליון דולר על שירותי הפיתוח בשש שנים.

 

החברה עצמה פיטרה לאורך השנים מאות עובדים בישראל ובעולם, אולם בסופו של דבר בינתיים היא לא הצליחה למצוא תחום פעילות משמעותי מספיק שיחפה על הירידה המתמשכת בתחום התאים הקוליים, כאשר השאלה הגדולה הנשאלת, אחרי שלוש שנות כהונתו של טרטאוול כמנכ"ל, מה הכיוון העתידי של החברה וכיצד היא תייצר צמיחה בהכנסות במקביל להליך ההדלדלות במזומנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x