שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מיילן לא מחכה לפריגו ומתקדמת בעסקה לרכישתה

ענקית התרופות האמריקאית, שעד לאחרונה דובר על אפשרות מיזוגה עם טבע, פנתה לרשות ההגבלים בארה"ב במטרה לקבל אישור לרכוש את החברה האירית-אמריקאית

ניר צליק 11:0514.04.15

ענקית התרופות מיילן, שהגישה בשבוע שעבר הצעה עוינת לרכישת פריגו, ממשיכה לשעוט קדימה גם ללא תגובה רשמית מצד החברה הנרכשת. מיילן האמריקאית פנתה לרשות ההגבלים העסקיים של ארה"ב ולמשרד המשפטים, במטרה לקבל אישור לעסקת הרכישה של חברת התרופות האירית. במהלך המסחר אתמול עלתה מניית פריגו ב־1.5%, ושווי החברה הגיע ל־29.2 מיליארד דולר. 

יו"ר מיילן, רוברט קורי, כתב בפנייה שלו: "בעוד אנו ממתינים להשלמת הדיון בדירקטוריון פריגו, הפנייה הנוכחית היא צעד נוסף ומשמעותי שמוכיח את הנחישות שלנו להפוך את ההצעה למציאות. אנחנו להוטים להמשיך בדיונים עם פריגו בהקדם האפשרי, כדי שנוכל להתקדם בהסכמה לעתיד". העובדה שמיילן ממשיכה להתקדם בהליכים הרשמיים ללא כל תגובה בינתיים מצדה של פריגו, מעידה כי ההצעה עצמה לא הגיעה בתיאום עם פריגו, כמו גם הפנייה הנוכחית לרשויות.

 

מיילן הדהימה את המשקיעים ברחבי העולם עם הצעת הרכישה של פריגו, בעוד מיטב האנליסטים דיברו על אפשרות התמזגותה עם טבע. היקף ההצעה הוא 29.1 מיליארד דולר, פרמיה של 24.4% על מחיר השוק של פריגו לפני הגשת ההצעה, ובתגובה זינקו מניות מיילן ופריגו ב־20.5% בשלושת ימי המסחר שבאו אחריה. שווי השוק של מיילן עומד כעת על 34 מיליארד דולר.

 

ג'וזף פאפא פריגו ג'וזף פאפא פריגו

 

לפריגו רגל ישראלית, שנוצרה בעקבות רכישת חברת התרופות הישראלית אגיס ב־2005 מידי מורי ארקין תמורת 820 מיליון דולר. שווי השוק של פריגו עמד אחרי הרכישה הזו על 1.3 מיליארד דולר בלבד, והמנכ"ל הנוכחי, ג'וזף פאפא, בדיוק נכנס לתפקידו. עם השנים ביצעה פריגו עסקאות מיזוג רבות ורכישות קטנות, וכעת — עשר שנים אחרי — יכול פאפא להשלים את המסע עם תשואה חלומית של 2,130%. נראה כי פריגו לא תתנגד לעסקה, אם כי מיילן תיאלץ כנראה להכניס יד עמוק יותר לכיס ולהעלות את המחיר, כדי שהעסקה תצא לפועל. כרגע קשה להעריך אם דירקטוריון פריגו ידחה את ההצעה שלא תואמה עימו, או ימליץ לבעלי המניות לאשר אותה.

 

פריגו מעסיקה יותר מ־10,000 עובדים, מהם 1,300 בישראל. עיקר הייצור של החברה כאן מתמקד בחומרים פעילים לתרופות (API), בנוסף לתרופות גנריות לשימוש במדינות אחרות. הזרוע הישראלית גם עוסקת ביבוא תרופות, בין היתר של החברות סנדוז, טקדה, GSK, ומכשור רפואי של סימנס. את הפעילות בישראל מנהל איציק מעיין, סמנכ"ל הכספים של החטיבה הבינלאומית של פריגו, המרכזת את הפעילות של החברה מחוץ לארה"ב.

 

 

מה דעתך על מניית פריגו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x