שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חברת ניהול התיקים של מיטב-דש תנהל את קופת הגמל של האוניברסיטה העברית

הסכום שינוהל יעמוד על כ-1.3 מיליארד שקל. הבחירה במיטב דש נקבעה לראשונה באוניברסיטה בתהליך מכרז, לאחר שנים שניהול ההשקעות בוצע באופן פנימי. דמי הניהול יעמדו על 0.035% בלבד מהצבירה

רחלי בינדמן 13:1605.04.15

חברת ניהול התיקים של בית ההשקעות מיטב דש זכתה במכרז לניהול תיק ההשקעות של קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית - תיק בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקל. 

ועדת ההשקעות ודירקטוריון קופת התגמולים של האוניברסיטה העברית בחנו בשבועות האחרונים הצעות שנתקבלו ממספר בתי ההשקעות לניהול התיק. לאחר סדרת פגישות ובדיקות איכות שנתקיימו הוחלט כאמור לבחור במיטב דש ניהול תיקים. דמי הניהול במכרז נקבעו על שיעור של 0.035% מהצבירה לשנה, סכום נמוך מאד, אך בדומה למקובל בענף עבור ניהול תיקים גדולים.

 

קופת התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית פעלה עד כה עם מנהל השקעות פנימי, אך לאור התגברות העומס הרגולטורי והצורך בשמירה על רמת הוצאות נמוכה ככל האפשר הוחלט להעביר את תפעול מערך ההשקעות לידי בית השקעות חיצוני - כאשר ועדת ההשקעות הפנימית של הקופה ממשיכה לקבוע את מדיניות ההשקעות ולפקח על ביצועי התיק.

 

לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי גם קופות הגמל של עובדי התעשייה האווירית יוצאות לראשונה למכרז לניהול חיצוני. זאת בשל תשואות חלשות שרשמו לאחר שנוהלו במשך שנים באמצעות מנהל השקעות פנימי.

 

חברת ניהול התיקים של מיטב דש מנהלת כ-18 מיליארד שקל עבור לקוחות פרטיים, תאגידים ומוסדיים. ניהול ההשקעות עבור לקוחות מוסדיים, כדוגמת קופת התגמולים של האוניברסיטה העברית, מהווה כשליש מסך הנכסים המנוהלים.

 

איתן רותם, מנכ"ל מיטב דש ניהול תיקים, מסר בתגובה: " אנו שמחים וגאים בבחירתה של ועדת ההשקעות של קופת התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית במיטב דש ניהול תיקים. ועדה זו, אשר מורכבת, בין היתר, מבכירי המרצים בישראל בתחום המימון וההשקעות וכן מבכירי הענף הפיננסי בישראל , התרשמה מהרמה המקצועית של מנהלי ההשקעות בחברתנו וכן ממערך התמיכה, שאנו מקבלים בבית ההשקעות בתחומי המחקר, האשראי וניהול הסיכונים. הזכייה מהווה מבחינתנו גושפנקא לעבודתנו היומיומית בניהול השקעות מקצועי וברמת שירות גבוהה לכלל לקוחותינו".

 

חנוך רפפורט, מנכ"ל קופת התגמולים לעובדי האוניברסיטה העברית, אמר בתגובה: "אנו נרגשים לקראת שיתוף הפעולה עם גוף מוביל כמיטב-דש ומצפים ששיתוף פעולה זה יסייע לנו להמשיך ולהשיא לעמיתינו תשואות ודמי ניהול תחרותיים. כקופה ענפית הפועלת לפי הוצאות בפועל וממוקדת גם בהפחתת עלויות התפעול, אנו מצפים לחסכון כספי ניכר בקבלת מעטפת השירותים הנדרשת על ידי הרגולציה מגוף מקצועי גדול ויעיל כמיטב דש".  

 

האוניברסיטה העברית קמפוס הר הצופים האוניברסיטה העברית קמפוס הר הצופים צילום: חיים צח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x