$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אלון דוחה עד לאחר הפסח את ההצבעה על תנאי ההסדר

בשבועות הקרובים יתנהל מו"מ על מכירת אלון USA לדלק US תמורת חצי מיליארד דולר, שאם יבשיל ייתכן שלא תהיה לאלון סיבה להגיע להסדר

גולן חזני 07:3801.04.15

דלק US ואלון ארה"ב מאשרות את חשיפת "כלכליסט" מאתמול, כי דלק מנהלת מו"מ לרכישת מניותיה של אלון USA. בהודעה שהעבירו שתי החברות לרשות ני"ע האמריקאית נמסר כי דלק US, המנוהלת בידי עוזי ימין, מנהלת מו"מ לרכישת חלק או מלוא מניותיה של אלון ארה"ב.

 

 אלון שבשליטת שרגא בירן מנסה למכור את המניות, כדי לעמוד בהחזר חוב של 2.2 מיליארד שקל לגופים המוסדיים. 

המוסדיים ביקשו לדחות

במקביל, כך נודע ל"כלכליסט", החליטה קבוצת אלון יחד עם נאמן סדרות האג"ח לדחות בשבועיים, עד לאחר הפסח, את ההצבעה על תנאי ההסדר שהיא מציעה לגופים המוסדיים המחזיקים באיגרות החוב שלה. ההחלטה התקבלה לאחר ששטר הנאמנות החדש הגיע לגופים המוסדיים רק שלשום בשעות אחר הצהריים, וחלקם פנו לנאמן ולחברה עצמה בבקשה לדחות את ההצבעה, לאור העובדה שלא הספיקו לקבל החלטה בוועדות ההשקעה שלהם. הנאמנים, והחברה שחששה מכשלון ההצבעה, החליטו לדחות את ההצבעה והיא תתקיים, אם כן, ב־16 באפריל.

 

להחלטה הזו יכולות להיות משמעויות כבדות משקל מבחינת המוסדיים, שיוכלו לקבל בינתיים את הדו"חות השנתיים של קבוצת אלון לשנת 2014. מנכ"ל הקבוצה, אביגדור קפלן, אמר באסיפת המחזיקים, שהתקיימה ביום ראשון, כי התוצאות של הקבוצה צפויות להיות לא טובות.

 

עד כה ידוע על הפניקס שמתנגדת להסדר, אולם גופים נוספים עשויים להצטרף אליה. החברה זקוקה לתמיכה של 75% מבעלי האג"ח שיגיעו להצבעה, כדי לאשר את השינוי, ונלחמת בצורה אגרסיבית כדי להעביר אותו.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: אוראל כהן

 

המכירה עשויה להעשיר את קופת אלון בגובה החוב

גם המו"מ המתקדם שמנהלת אלון עם דלק US, למכירת 48.5% האחוזים שלה באלון ארה"ב תמורת כחצי מיליארד דולר, יכולות להיות השלכות על המוסדיים. אם תושלם העיסקה הזו בתוך השבועיים הקרובים, הרי שמדובר במהלך שיעשיר את קופת אלון בסכום ששווה כמעט לכל החוב למחזיקים, ובעקבות כך לא תהיה, לכאורה, לחברה שום סיבה להגיע להסדר.

 

אולם, ייתכן שעלייה נוספת בשער המניה תרחיק את דלק US מהמו"מ, שכן ההצעה המשופרת שהעניקה היתה סביב שווי השוק של החברה בסוף השבוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x