$
שוקי חו"ל

נחשף בכלכליסט

החברות אישרו: דלק US מנהלת מו"מ לרכישת אלון ארה"ב

יום לאחר חשיפת "כלכליסט", שתי החברות העבירו הודעה על המגעים לרשות ני"ע בארה"ב. מכירת הפעילות נועדה לאפשר לקבוצת אלון שבשליטת שרגא בירן לעמוד בהחזר חוב של 2.2 מיליארד שקל למוסדיים

גולן חזני 16:5431.03.15

דלק US  ו אלון ארה"ב מאשרות את חשיפה "כלכליסט" מאתמול, כי דלק US מנהלת מו"מ לרכישת מניותיה של אלון USA.  

בהודעה שהעבירו לרשות ני"ע האמריקנית הודיעו שתי החברות כי דלק US המנוהלת בידי עוזי ימין, מנהלת מו"מ לרכישת חלק או מלוא מניותיה של אלון ארה"ב.

 

מניית אלון ארה"ב זינקה אתמול במסחר בניו יורק ב-8.5% במחזור ענק של 1.5 מיליון מניות – 22.5 מיליון דולר. בשעה זו מזנקת המניה ב-3% נוספים לשווי של 1.16 מיליארד דולר.

 

אלון שבשליטת שרגא בירן מנסה למכור את המניות כדי לעמוד בהחזר חוב של 2.2 מיליארד שקל למוסדיים. המגעים בין דלק לאלון קיבלו תאוצה בשבוע שעבר כאשר נציגי החברות נפגשו בניו יורק.

 

אלון מחזיקה ב־48.5% ממניות אלון ארה"ב, לאחר שבפברואר 2015 מכרה 3.8 מיליון מניות (כ־5% ממניות החברה) תמורת 47 מיליון דולר - מכירה שנועדה גם היא לאפשר לקבוצה לעמוד בהחזר החוב למחזיקי האג"ח שלה.

 

עוזי ימין מנכ"ל דלק USA עוזי ימין מנכ"ל דלק USA

 

דודי ויסמן, מבעלי השליטה באלון, הקים את אלון USA ב־2000 והנפיק אותה ב־2005. הוא מחזיק ב־4.5% ממניותיה, ששוות היום 45 מיליון דולר. החברה מחזיקה ב־308 תחנות תדלוק וחנויות נוחות בדרום מערב ארה"ב ובשלושה בתי זיקוק.

 

מלבד האחזקה באלון USA, קבוצת אלון מחזיקה בשליטה באלון רבוע כחול - החברה־האם של רשת הקמעונאות מגה, רשת נעמן, תחנות הדלק וחנויות הנוחות דור אלון ודיינרס (50%). עוד מחזיקה החברה ב־80% ממניות אלון חיפושי גז. אלון מוחזקת על ידי קבוצת ביילסול (53%) וארגוני הקיבוצים (47%). ביילסול מוחזקת על ידי ויסמן (20%) ובירן (80%). ויסמן ובירן הסתכסכו בשנה האחרונה על רקע ניהול הקבוצה. בירן מינה את יונל כהן כיו"ר קבוצת אלון ואת אביגדור קפלן כמנכ"ל במקומו של ויסמן, שהודח בדצמבר האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x