שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רויאל בנק אוף קנדה: "מיילן לא תהיה הרכישה המושלמת עבור טבע"

לטענת הבנק רכישה מסוג זה לא תתרום לצמיחה של טבע אלא רק לגיוון במוצרים; במקביל הודיעה טבע כי טימותי ר.רייט מונה לאחראי על תחום הפיתוח העסקי, האסטרטגיה והחדשנות

שי סלינס 17:0223.03.15

"מיילן לא תהיה הרכישה המושלמת עבור טבע", כך טוען אנליסט הפארמה של רויאל בנק אף קנדה (RBC) בסקירה מיוחדת על האפשרות כי טבע תרכוש את חברת התרופות הבריטית.

 

האנליסט רנדל סטאניצקי (Randall Stanicky) כותב כי "רכישת מיילן צפויה להוסיף לפורטפוליו התרופות של טבע אך לא תוסיף לבעיה של החברה בכל מה שקשור לצמיחה".

 

לגבי חלקה של מיילן בעסקה אומר סטאניצקי כי אם וכאשר היא תצא לפועל בעלי המניות יהינו ממחיר אטרקטבי של 75 דולר למניית מיילן - פרמיה של 35% על המחיר הממוצע של מיילן בחודש האחרון ופרמיה של 18% על מחיר הפתיחה של מיילן בנאסד"ק.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
88% 6% 6%

אין זו הפעם הראשונה שבה מוזכרת אפשרות רכישתה של מיילן על ידי טבע. רק לפני מספר ימים פורסם דו"ח מיוחד של בית ההשקעות האמריקאי Cowen לפיו מיילן צריכה להימכר לחברה כמו טבע. עם זאת, בתי השקעות אחרים כגון ברנשטיין כתבו כי הסיכוי שעסקה כזו תצא לפועל אינו גבוה משום ששווי השוק של מיילן העומד על 31 מיליארד דולר בעוד זה של טבע עומד על 61 מיליארד דולר. לפיכך מדובר בעסקת ענק עבור טבע, שסביר להניח שתפעל לקידום עסקה בסדר גודל של עד 10 מיליארד דולר.

 

נקודה בעייתית נוספת היא כי למיילן פעילות גנרית ענפה בארה"ב וכך גם לטבע, והרגולטור האמריקאי עשוי להתנגד למיזוג שיוביל לצמצום התחרות, בשעה שממשלת ארה"ב פועלת להורדת עלויות הטיפול הרפואי.

 
ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: אוראל כהן

 

מנהל חדש לפיתוח עסקי, אסטרטגיה וחדשנות 

במקביל הודיעה טבע על מינויו של טימותי ר.רייט לצוות ההנהלה הבכירה של החברה, כאחראי על תחום הפיתוח העסקי, האסטרטגיה והחדשנות. בתפקידו החדש רייט יהיה אחראי לזיהוי מקורות חדשים לחדשנות וצמיחה הקשורים למודל העסקי של טבע. מינויו ייכנס לתוקף בסוף באפריל והוא ידווח ישירות לנשיא ומנכ"ל החברה.

 

"הצטרפותו של טים לצוות הניהול שלנו משלימה את מערך הניהול החזק שיש לנו בטבע. טים מביא איתו עבר עשיר של ניסיון גלובלי שישרת היטב את מטרותינו לבניית עתיד חדש ושאפתני עבור טבע", אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע. "טים ידוע ביכולתו להוביל תהליכי שינוי בחברות גדולות. הניסיון הרב שרכש בהיבטים שונים של שירותי הבריאות, ונקודת מבטו הייחודית יעזרו לנו לממש את מלוא הפוטנציאל של החברה, בתקופה קריטית זו של שינויים בענף הפרמצבטיקה".

 

רייט נכנס למעשה לתפקיד שלא אוייש במשך שנה לאחר עזיבתו של פול סקרי, ששימש מנהל הפיתוח העסקי של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x