$
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט ננעל בירידות קלות; הנפט עלה ב-1.9%

נאסד"ק נחלש ב-0.3%, דאו ג'ונס איבד 0.1% ו-S&P 500 ירד ב-0.2%; הנפט ננעל ב-47.45 דולר לחבית - שיא של קרוב לשבועיים; סטנלי פישר: "השוק לא צריך לצפות להעלאות רצופות של הריבית"

גיל קליאן 22:0023.03.15

דיווח שוטף מהמסחר באירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק פוטסי דאקס קאק

 

22:00 - המסחר נסגר בירידות קלות לאחר שהעליות נמחקו ברבע השעה האחרונה: נאסד"ק נחלש ב-0.3%, דאו ג'ונס איבד 0.1% ו-S&P 500 ירד ב-0.2%. מדד DXY שבודק את חוזקו של הדולר נחלש בכ-0.8%.

 

20:45 - המסחר בנפט ננעל בעלייה של 1.9% - והחוזים על חבית נפט גולמי מסוג WTI סגרו במחיר של 47.45 דולר לחבית. מדובר בשיא של קרוב שבועיים. הנפט מסוג ברנטו עלה ב-1.1% ונסגר על 55.9 דולר לחבית.

 

19:45 - המסחר בזהב נחתם היום כאשר מחירה של אונקיית זהב עלה ב-0.3% למחיר של 1,187.7 דולר.

 

18:45 - באירופה, פוטסי הבריטי סגר היום את המסחר ביציבות, דאקס הגרמני ירד ב-1.3% וקאק הצרפתי איבד 0.8%.

 

18:25 - סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד, אישר בדבריו הערב את המדיניות הידועה של הפד - העלאת ריבית צפויה השנה, כאשר נתוני הכלכלה האמריקאית יראו שיפור נוסף בשוק העבודה, וקובעי המדיניות של הפד ישתכנעו כי האינפלציה במסלול עלייה לקצב של 2% בשנה. עם זאת, אמר פישר, השוק לא צריך לצפות להעלאות רציפות של הריבית אחרי ההעלאה הראשונה, כי במקרה שיירשמו זעזועים בשוק בעקבות ההעלאה, יצטרכו קובעי המדיניות להגיב לכך.

 

18:20 - ג'פריס מעלה את מחיר היעד למניית פייזר מרמה של 42 דולר למניה לרמה של 45 דולר למניה. האנליסטים הסבירו את האופטימיות במניה בתחזיות טובות יותר למכירות התרופות החדשות שפייזר מייצרת.

 

ויאגרה. אחד ממוצרי הדגל של פייזר ויאגרה. אחד ממוצרי הדגל של פייזר צילום: בלומברג

 

18:15 - וול מארט מתנגדת להצעת אחת מבעלי המניות שלה - כנסיית וול סטריט טריניטי מניו יורק - לדון במדיניות קמעונאית הענק לאפשר מכירה של רובים ומחסניות בחנויות הרשת. לטענת הכנסיה, מדובר בנשקים בעלי קיבולת ירי גבוהה באמצעות מחסניות, והשימוש בכלי נשק כאלה מסב נזק לשמה הטוב של החברה. וול מארט טוענת מנגד כי ההצעה מהווה התערבות של בעלי המניות בניהול השוטף של החברה. הנושא נידון כרגע בבית המשפט בניו יורק, שיתכן כי יחייב בסופו של דבר את וול מארט להעלות את השאלה על סדר היום באסיפת בעלי המניות הקרובה.

 

17:13 - JMP העלתה את מחיר היעד למניית פייסבוק ל-97 דולר. מחיר היעד הקודם למניית החברה עמד על 94 דולר. בבית ההשקעות העלו את תחזית ההכנסות לפעילות הרשת החברתית ל-16.9 מיליארד דולר בשנת 2015, וצפו כי תנגוס נתח גדול יותר מעוגת הפרסום העולמית.

 

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק צילום: בלומברג

 

16:10 - מכירות בתים קיימים עמדו בחודש פברואר על 4.88 מיליון, מתחת לצפי האנליסטים לנתון של 4.9 מיליון. מדובר בעלייה של 1.2% לעומת החודש הקודם, לעומת צפי לעלייה בשיעור גבוה יותר של 1.7%.

 

15:40 - דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.2%. קרניבל יורדת ב-2%, פריגו מאבדת 3.6%. היורו קופץ ב-1% מול הדולר.

 

באירופה, ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפריס אמר לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי עמידה בהתחייבויות הכספיות בשבועות הקרובים תהיה "בלתי אפשרית" עבור יוון ללא סיוע פיננסי קצר-מועד מהאיחור.

 

14:50 - אחרי שיצאה בקמפיין פרובוקטיבי שנועד להניע שיחות על גזענות בארה"ב - רשת בתי הקפה סטארבקס החליטה לגנוז את קמפיין "Race Together".

 

עובדי סטארבקס עובדי סטארבקס צילום: Bruno Belcastro, flickr

 

14:45 - איזיצ'יפ הודיעה על רכישה עצמית של מניות בהיקף של 20 מיליון דולר.

 

14:20 - טאואר הודיעה כי מפעל הייצור שלה בקליפורניה, המוסמך לייצור מוצרי חלל וביטחון עבור משרד הביטחון האמריקאי, קיבל שתי הסמכות נוספות המאפשרות לו כעת לייצר את כל המוצרים בהם משתמש משרד הביטחון. החברה דיווחה כי "הסמכות אלו מאפשרות לחברה לייצר ללקוחות ומוצרים נוספים. כבר עכשיו, עם קבלת ההסמכות, החברה רואה התעניינות נוספת מצד לקוחות רבים". 

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

13:10 - RBC הוריד דירוג לפריגו ל"תשואת שוק" מ"תשואת יתר" וברקליס הוריד את מחיר היעד למניית כיל מ-9 דולרים למניה ל-7 דולרים למניה. דויטשה בנק הוריד המלצה למניית חברת הספנות קרניבל מ"קנייה" ל"החזק".

 

12:55 - החוזים מצביעים על ירידות קלות עם פתיחת המסחר בניו יורק. שבוע המסחר ייפתח על רקע העליות שנרשמו במדדים בשבוע שעבר. נאסד"ק סגר ביום שישי בעלייה של 0.7%, במרחק נגיעה מרמת השיא שרשם במרץ 2000 - רמה של 5,026 נקודות. בסיכום שבועי נאסד"ק עלה ב-3.2%, דאו ג'ונס הוסיף 2.1%, ו-S&P 500 עלה ב-2.7% בשבוע שעבר.

 

הגורם המניע לעליות בשבוע שעבר היתה הודעת הריבית של הפד - שבצידה הורדת תחזית הצמיחה ל-2015. מהלך זה חיזק את ההערכות בשוק כי תחילת העלאות הריבית בארה"ב תהיה בספטמבר, ולא ביוני. מאז המשקיעים עוקבים בקפדנות אחרי כל מילה שאומר כל בכיר בפד. היום יתמקד השוק בדבריו של סגן יו"ר הפד, סטנלי פישר, שיידבר הערב (שעון ישראל) בכנס בניו יורק.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: גיא אסייאג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x