$
בורסת ת"א

בעקבות ההפסד: מנכ"ל אפריקה תעשיות מסיים את תפקידו

אבי מוטולה עוזב אחרי שנתיים וחצי על רקע הפסד של 61.3 מיליון שקל שרשמה החברה ב-2014. מנכ"ל אפריקה ישראל, אברהם (נובו) נובוגריצקי, יחזור לכהן כמנכ"ל

אורן פרוינד 10:2518.03.15

בעקבות הפסד של 61.3 מיליון שקל שרשמה אפריקה תעשיות בשנת 2014, אבי מוטולה, מנכ"ל החברה מאז יולי 2012, סיים את תפקידו. 

מנכ"ל אפריקה ישראל, אברהם (נובו) נובוגריצקי, יחזור לכהן כמנכ"ל של החברה ואת תפקידו כיו"ר דירקטוריון יתפוס אבינדב גרינשפון, סגן יו"ר דירקטוריון אפריקה השקעות.

 

בהודעה שהוציאה אפריקה ישראל כי "בשים לב לתוצאותיה הכספיות של החברה לשנת 2014, הוחלט על סיום תפקידו של מוטולה בחברה". לפני שלושה ימים דיווחה אפריקה תעשיות, החברה הבת של אפריקה ישראל, השולטת בחברת נגב קרמיקה, על הפסד עמוק של 61.3 מיליון שקל.

 

ההפסד של אפריקה תעשיות נבע משני גורמים עיקריים: הראשון הוא הפחתת מוניטין בהיקף של 27 מיליון שקל בחברה הבת פקר פלדה , והשני הוא הפסד של 19.1 מיליון שקל שנבע מהתארכות תקופת ההרצה של המפעל של נגב קרמיקה בדרום הארץ.

 

מיד לאחר פרסום התוצאות מיהר מוטולה להודיע כי הוא מוכן להפחית את שכר הבסיס שלו בחברה ב-25% מרמה של 1.6 מיליון שקל בשנה לרמה של 1.2 מיליון שקל. אולם ההפחתה הזו לא עזרה, ובקבוצה החליטו כי מוטב לשנות את מבנה ההנהלה של החברה. עלות שכרו הכוללת של מוטולה בשנת 2014 הסתכמה ב-1.9 מיליון שקל. עלות זו כללה שכר בסיס של 1.6 מיליון שקל, ללא מענק אך עם אופציות בשווי של 293 אלף שקל.

 

 

אברהם נובוגרוצקי, חוזר לכהן כמנכ"ל אברהם נובוגרוצקי, חוזר לכהן כמנכ"ל

 

בנוסף החליטה הנהלת אפריקה תעשיות ליישם הפחתה רוחבית בהסכמה בשכר הבסיס של נושאי משרה ומנהלים בחברה ובחברות בנות של החברה, בשיעורים של 10% עד 20%, אולם טרם הוציאה לפועל את המהלך.

 

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מוטולה (45), הגיע לאפריקה תעשיות לאחר כהונה של 5 שנים כמנכ"ל של החברה הבת נגב קרמיקה. מוטולה מונה לתפקיד מנכ"ל נגב קרמיקה ביולי 2007 במקומו של אמיר רפפורט, שעזב זמן קצר לאחר רכישת השליטה בנגב על ידי אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. בחירתו לוותה בהתנגדות של נציגי הפניקס, הכשרה ביטוח, מגדל, קופות הגמל של הבינלאומי, קר קודם לכן שימש מוטולה כמנכ"ל בסט ביי וכמנכ"ל סמל"ת, יבואנית פיאט ואלפא רומיאו.

 

במהלך כהונתו כמנכ"ל נגב קרמיקה ביצע מוטולה רכישות ומיזוגים של חברות שונות, ובהן ויה ארקדיה, סופר קרמיק ואורגל, יבואנית מוצרי היוקרה של גרוהה. בתקופת ניהולו הפכה נגב קרמיקה מחברה עם מחזור שנתי של כ־300 מיליון שקל לחברה עם הכנסות שנתיות של 700 מיליון שקל ב־2011.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x