$
בורסת ת"א

פרטנר דוחה תשלומים לספקים כדי לשפר את תזרים המזומנים

חברת התקשורת תדחה את התשלומים משוטף 90+ לשוטף 120+, וזאת לאחר שספגה ירידה חדה בתזרים המזומנים שלה ברבעון הרביעי. פרטנר: "אנו משווים את תנאי התשלום לכלל הספקים ובהתאם לענף כולו"

אופיר דור 13:5715.03.15
חברת פרטנר הודיעה בתקופה האחרונה לספקים כי היא דוחה את התשלומים שלהם, וזאת במטרה לנסות לשפר את תזרים המזומנים שלה.  

החברה הודיעה בתקופה האחרונה לספקים כי היא דוחה את התשלומים שלהם משוטף +90 לשוטף +120. מפרטנר נמסר כי "אנו משווים את תנאי התשלום לכלל הספקים ובהתאם לענף כולו". שיפור תזרים המזומנים דרוש לפרטנר על מנת להמשיך להציע תנאי אשראי רחבים ללקוחות שרוכשים מכשירים סלולריים.

 

פרטנר ספגה ברבעון הרביעי ירידה חדה בתזרים המזומנים החופשי שלה (תזרים מפעילות שוטפת פחות השקעות) ברבעון הרביעי של 2015. התזרים החופשי של פרטנר הצטמצם מ-278 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2013 ל-71 מיליון שקל ברבעון הרביעי אשתקד, ירידה של 74%.

 

הירידה נובעת מהגידול בהיקף מכירות מכשירים ניידים בפריסה לתשלומים. פרטנר שיפרה אמנם את היקף מכירות הציוד קצה שלה, אך נאלצה לצורך כך להציע פריסה רחבה לתשלומים שפגעה משמעותית בתזרים המזומנים.

 

 צילום: שאטרסטוק
מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סמנכ"ל הכספים של פרטנר זיו לייטמן אף אמר כי המגמות של שחיקה ברווחיות ועלייה ברמת ההון החוזר נמשכות גם במחצית הראשונה של הרבעון הראשון של 2015. "במידה ומגמות אלה תימשכנה, תהיה לכך השפעה שלילית על הרווחיות ותזרים המזומנים של החברה ב-2015", אמר לייטמן.

 

פרטנר הודיעה כי היא עשויה להידרש לצמצם את מכירות הציוד הקצה בתשלומים כדי לא לפגוע בתזרים המזומנים. כיום מציעה פרטנר פריסה של עד 36 תשלומים בחשבונית החודשית ללקוחות שרוכשים ציוד. פרטנר כמובן גם סופגת המשך ירידה בהכנסות כתוצאה מהמבצעים האגרסיביים בשוק הסלולר, שהגיעו לשיא ברבעון הראשון של 2015.

 

גורמים בשוק התקשורת אמרו כי "כדי להמשיך למכור ציוד בפריסה ל-36 תשלומים בחשבונית החודשית, שזה היתרון היחסי של פרטנר, הכסף צריך לבוא מאיפושהו. אין לפרטנר בעיה לשלם את החשבונות אחרי שבסוף 2014 היו לה מזומנים של 680 מיליון שקל והיא גייסה 200 מיליון שקל הלוואה ב-3% ריבית, אבל היא צריכה לנהל מדיניות אחראית. הגיוני לצפות מהספקים לתת כתף וטבעי שכאשר הלקוחות לוחצים על פרטנר היא תלחץ על הספקים שלה במחירים ובתנאי תשלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x