שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקת המיזוג של אלפרד אקירוב יוצאת לדרך ללא פרמיית שליטה

דירקטוריון אלרוב ישראל אישר את המיזוג לתוך החברה־הבת, ובזימון לאסיפת בעלי המניות נקבע כי כל מניית אלרוב ישראל תומר ב־1.46 מניות אלרוב נדל"ן. היחס לפי המחיר בשוק הוא 1.55

רעות שפיגלמן 08:0215.03.15

עסקת המיזוג של אלרוב ישראל לתוך החברה־הבת אלרוב נדל"ן, שתיהן של אלפרד אקירוב, יוצאת לדרך. דירקטוריון אלרוב אישר את העסקה ביום רביעי האחרון וכעת מתפרסמים פרטיה, יחד עם חוות דעת בנוגע ליחס ההמרה המוצע, בזימון לאסיפת בעלי מניות מיוחדת שנקבעה ל־19 באפריל.  

אלרוב ישראל נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל, שרובו נגזר ממפעילות של אלרוב נדל"ן שבה היא מחזיקה ב־77.3%. אלרוב נדל"ן נסחרת לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל, אך סובלת ממסחר דליל מאוד ורוב המסחר מתרכז במניות החברה־האם. אלרוב נדל"ן מתמקדת בנדל"ן להשקעה ולמלונאות בישראל ובעולם, ועוסקת בייזום ורכישה של נכסים מניבים.

 

אלפרד אקירוב מחזיק ב־73.7% מאלרוב ישראל וב־2.6% מאלרוב נדל"ן באופן ישיר, ומכהן כיו"ר בשתי החברות. עם פרסום תוכנית המיזוג לפני כשנה אמר אקירוב ל"כלכליסט" כי מיזוג החברה־האם לתוך החברה־הבת נועד לחסוך הוצאות ועלויות רגולציה.

 

על פי תנאי המיזוג, בעלי המניות באלרוב ישראל יקבלו 1.46 מניות של אלרוב נדל"ן כנגד מניה אחת של אלרוב ישראל. יחס ההמרה נקבע באמצעות חוות דעת שהזמין אקירוב מחברת הייעוץ פרומתאוס, בהובלתו של רו"ח יובל זילברשטיין.

 

בעבר השקיעה אלרוב ישראל בתחום הייטק, אבל כיום כבר אין לה השקעות בחברות חיצוניות. מלבד המניות באלרוב נדל"ן מחזיקה אלרוב ישראל בתיק ניירות ערך הכולל מניות של בנק לאומי ושל חברת הביומד פרוטליקס. שווי אלרוב ישראל נקבע בהסתמך על ההון העצמי שלה ושווי השוק של ההשקעה במניות הסחירות בניכוי התחייבויותיה. לשווי זה נוסף השווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה לפי חלקה באלרוב נדל"ן.

 

בשונה מכך, שווייה של אלרוב נדל"ן נקבע בעיקר על סמך שומות מקרקעין של מומחים. זאת משום שהסחירות במניה נמוכה לאורך זמן. בחוות הדעת צוין כי מאחר שמדובר במיזוג בין חברה־אם לחברה־בת, אין הצדקה לייחס פרמיית שליטה לבעל השליטה או לציבור בעלי המניות של אלרוב ישראל.

 

על פי חוות הדעת, שווייה של מנית אלרוב ישראל הוא 180 שקל, בעוד שמחירה בבורסת תל אביב ביום חמישי עמד על 126.8 שקל, לאחר ירידה של 1.6%.מחירה של מניית אלרוב נדל"ן על פי חוות הדעת הוא 120 שקל, ובבורסה נסגרה מניית החברה ב־81 שקל ביום חמישי לאחר שהוסיפה 0.8%. מחירי המניות בחוות הדעת מציגים יחס המרה של כ־1.5. יחס זה עשוי להתעדכן מעט בהתאם לדו"חות שנת 2014 שטרם פורסמו. במחירי השוק של היום, היחס בין החברות הוא 1.55.

 

כל אחת מהחברות נשענה גם על מומחה חיצוני וקיבלה חוות דעת עצמאית משלה לגבי הוגנות העסקה. על זו של אלרוב נדל"ן ביצע פרופ' יורם עדן.

 

אלפרד אקירוב אלפרד אקירוב צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x