$
שוקי חו"ל

ד.קוריאה הורידה ריבית והפכה למדינה ה-24 שעושה זאת מתחילת 2015

ההחלטה של קוריאה מגיעה מגיעה לאחר שהבנקים המרכזיים של תאילנד, סין, הודו ופולין עשו זאת מתחילת מרץ. אנליסטים: רוסיה ומלזיה הן הבאות בתור

שירות כלכליסט 16:3512.03.15

הורדת הריבית על-ידי הבנק המרכזי של דרום קוריאה הלילה הביא את מספר הפחתות הריבית על ידי בנקים מרכזיים בעולם ל-24 מתחילת השנה. 

החלטה של דרום קוריאה לקצץ את הריבית ב-25 נקודות בסיס לריבית שפל שיא של 1.75% מגיעה לאחר שהבנק המרכזי של תאילנד הוריד את הריבית ביום רביעי והבנקים המרכזיים של סין, הודו ופולין החלו אף הם בהליך דומה מאז תחילת מרץ.

 

עם זאת, האנליסטים צופים כי לא מדובר בהפחתות האחרונות. כעת, הצפי הוא שרוסיה ומלזיה יפחיתו בקרוב את הריבית. האנליסטים תולים את הסיבה העיקרית לנחשול הקיצוצים באינפלציה הנמוכה ובצורך להמריץ את הצמיחה הפושרת במדינות אלו.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

"אני חושב שזה מאד מעניין שאנשים אומרים שהפחתות הריביות האלו מפתיעות. אנו שומעים שזה קרה באוסטרליה, בהודו, באינדונזיה והיום בקוריאה", אמר ל-CNBC ג'ושוע קראב, ראש מחלקת אקוויטי באסיה ב-Old Mutual Global Investors. "אולם, אם נתבונן באינפלציה אנו רואים שהיא יורדת באופן דרמטי. שיעורים ריאליים גבוהים והכלכלה חלשה ולכן זה הגיוני שנראה קיצוצים מעין אלו ואנו נמשיך לראותם גם בעתיד", הוסיף.

 

" באופן בסיסי, ההקלה הכמותית המתרחשת ברחבי העולם מגיעה על רקע אינפלציה צונחת . ישנו דיון לגבי מלחמת מטבעות, הקלה כמותית שנועדה להוריד עוד יותר את שערי המטבעות, אולם באופן בסיסי, זהו סיפור על צמיחה ואינפלציה", אמר ל-CNBC אנטולי אנקוב, כלכלן בכיר לאירופה בבנק סוסייטה ג'נרל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x