$
שוקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בירידות של עד 1.5%: "העלאת הריבית מתקרבת"

דו"ח התעסוקה הפתיע לטובה - והמשקיעים סבורים כי הוא מגדיל את הסיכוי להעלאת ריבית קרובה; דאו ג'ונס עלה ב-0.2% בלבד מתחילת השנה; הנפט איבד 2.3%, הזהב ברמה הנמוכה ביותר השנה

גיל קליאן 23:0706.03.15

הבורסות בוול סטריט ננעלו בירידות שערים של עד 1.5%; המשקיעים סבורים כי דו"ח התעסוקה הטוב מהצפוי שפורסם היום לפני תחילת המסחר מגדיל את הסיכוי להעלאת ריבית ביוני.

 

דאו ג'ונס איבד היום 1.5% - ובסיכום שבועי ירד בשיעור דומה; המדד עלה ב-0.2% בלבד מתחילת השנה. נאסד"ק ירד היום ב-1.1% - וב-0.7% בסיכום שבועי. מדד S&P השיל 1.4% - הירידה החדה ביותר בחודשיים האחרונים.

 

 

מחיר הנפט איבד 2.3% למחיר של 49.6 דולר לחבית; מחיר הזהב ירד ב-2.7% ל-1,164 דולר לאונקיה - הרמה הנמוכה ביותר השנה.

 

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

 

הספקולציות סביב המועד להעלאות הריבית בארה"ב ממשיכות להיות שיחת היום בין המשקיעים. לדברי לורי האניאל, מחברת הייעוץ סטייט סטריט גלובל, "דו"ח התעסוקה מעודד; הוא ישאיר את הפד על מסלול של העלאת ריבית בשנה הנוכחית; ההערכה שלנו היא שזה לא יקרה ביוני, אלא מעט מאוחר יותר. אבל זה יקרה השנה ללא ספק"

 

נשיא הפד בסן פרנסיסקו, ג'ון ויליאמס. הזהיר אתמול כי המתנה ארוכה מדי להעלאת ריבית תוביל לכך שיעד האינפלציה יוחטא בצורה "דרסטית" והבנק ייאלץ להעלות את הריבית בשיעור דרמטי. השבוע התבטאה בנושא גם אסתר ג'ורג', נשיאת הפד של קנזאס סיטי, שאמרה כי התנאים הכלכלים כבר בשלים להעלות ריבית באמצע השנה.

 

 

 צילום: רויטרס

 

המשקיעים יעקבו מקרוב אחרי נתוני האבטלה - ששוב ישמשו חומר להנעת ספקולציות חדשות על מצב הכלכלה האמריקאית - כאשר איתות למצב כלכלי חיובי במדינה יביא איתו ספקולציות חדשות על הקדמת המועד המתוכנן להעלאת ריבית הפד.

 

במקביל, הפד פירסם אתמול לאחר תום המסחר את תוצאות מבחני הלחץ לבנקים הגדולים, שהראו כי 31 הבנקים הגדולים בארה"ב יעמדו במצב של הרעה במצב הכלכלה האמריקאית.

 

מאקרו

 

הפתעה בארה"ב: שיעור האבטלה ירד בפברואר ל-5.5%, זאת לעומת 5.7% בינואר וצפי לירידה ל-5.6%, כך עולה מנתונים המתפרסמים היום. מדובר בשיעור האבטלה הנמוך זה שש שנים. 295 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי בחודש שעבר, זאת לעומת צפי ל-238 אלף. למרות נתוני התעסוקה החיוביים לפברואר, הדו"ח תיקן כלפי מטה את הנתונים עבור ינואר מהם עולה כי נוספו לכלכלה 239 אלף משרות חדשות ולא257 אלף כפי שדווח בתחילה.

 

לפי נתונים אחרים, הגירעון המסחרי של ארה"ב הצטצמם בינואר ל-41.8 מיליארד דולר, זאת לעומת צפי לירידה ל-40.6 מיליארד דולר.

 

מניות במרכז

 

מניית אפל תצטרף ב-18 במרץ, לאחר סיום המסחר בוול סטריט, למדד דאו ג'ונס; ענקית הטכנולוגיה, ששוויה עומד על כ-747 מיליארד דולר, ותחליף את AT&T.

 

רשת האופנה גאפ דיווח אתמול על ירידה של 4% במכירות בחנויות זהות - נתון גרוע משמעותית לעומת תחזיות האנליסטים שצפו לחברה ירידה של 1.3% בנתון זה.

 

חברת המדיה של כוהנת הלייף סטייל מרתה סטיוארט (שריצתה עונש מאסר על סחר במידע פנים), Martha Stewart Living Omnimedia, (סימול: MSO) דיווחה על רווח נקי של 12 סנט למניה. האנליסטים צפו לחברה רווח נקי של 9 סנט בלבד למניה ברבעון הרביעי של 2014.

 

קמעונאית ההנעלה FootLocker הפתיעה עם עלייה של 10.2% במכירות בחנויות זהות, לעומת תחזית לצמיחה בנתון זה של 5.8%. הרווח הנקי המתואם למניה עמד על דולר אחד ברבעון הרביעי של 2014, לעומת תחזיות של 91 סנט.

 

רשת הציוד המשרדי סטייפלס - שמחכה לאישור המיזוג שלה עם התמחרה אופיס דיפו - סיימה את הרבעון הרביעי בהפסד של 260.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 212.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. הסיבה להפסד הוא מחיקה שביצעה החברה בגובה של 410 מיליון דולר, על עסקי החברה מחוץ לארה"ב - בפרט בסין, אוסטרליה ודרום אמריקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x