$
שווקי חו"ל

פברואר חם בבורסות ניו יורק: נאסד"ק התחזק ב-7.1%, דאו ג'ונס - ב-5.6%

המדדים אמנם נחלשו היום, אך סיימו את החודש בעליות מרשימות. דאו ג'ונס ו-S&P 500, שעלה ב-5.5% בפברואר, רשמו שניהם את החודש הטוב ביותר שלהם מאז אוקטובר 2011. הנפט מסוג קרוד עלה היום ב-3.3% ונקבע על מחיר של 49.8 דולר לחבית

גיל קליאן 23:0727.02.15

המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ו') בירידות, על רקע שלל נתוני המאקרו שפורסמו היום. עם זאת, הירידות היום לא העיבו באופן מיוחד על העליות החודשיות המרשימות שרשמו המדדים.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

מדד דאו ג'ונס ירד היום ב-0.5%, אך בסיכום חודשי התחזק ב-5.6% ורשם את החודש החזק ביותר שלו מאז אוקטובר 2011. נאסד"ק נחלש גם הוא ב-0.5% היום ובסיכום חודשי זינק ב-7.1% ורשם את החודש הטוב ביותר שלו מאז ינואר 2012. מדד S&P 500 נחלש היום בשיעור של 0.3%, אך עלה בשיעור חודשי של 5.5%. גם S&P 500, כמו דאו ג'ונס, רשם את החודש הטוב ביותר שלו מאז אוקטובר 2011.

 

אתמול המסחר ננעל במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 0.1%, ואילו נאסד"ק עלה ב-0.4%. החדשות הגדולות בשוק היו מדד המחירים השלילי, שהניע ירידה של כ-1.4% ביורו למחיר של 1.12 דולר. על מדדי המניות ההשפעה של המדד הייתה מועטה, וזאת למרות שמדדים נמוכים מחזקים את ההערכות כי הפד ימתין עם העלאת הריבית. בבורסות אירופה נרשמו עליות היום ובמזרח אסיה הבורסות ננעלו במגמה מעורבת, כאשר ניקיי ביפן עלה ב-0.1%, בעוד האנג סנג בהונג קונג ירד ב-0.3%.

 

בשוק הסחורות - אחרי שצנחו אתמול ב-5.5% למחיר של 48.2 דולר לחבית, החוזים על הנפט מסוג קרוד WTI למסירה בחודש אפריל עלו היום בבורסת הסחורות של ניו יורק בשיעור של 3.3% ונקבעו על מחיר של 49.76 דולר לחבית. מחיר הנפט מסוג קרוד עלה ב-3.2% במהלך החודש.

 

הנפט מסוג ברנט רשם את העלייה החודשית החדה ביותר שלו מאז חודש מאי 2009. הנפט מסוג ברנט נקבע היום על מחיר של 62.58 דולר לחבית - עלייה יומית של 4.2% ועלייה חודשית בשיעור של 18.1%.

 

הריבית בארה"ב תעלה "מתישהו במהלך השנה" - כך אמר הערב (ו') סגן יו"ר הפד ונגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, שדיבר באוניברסיטת שיקגו בניו יורק. לדבריו, גם המשקיעים בשווקים וגם ועידת השוק הפתוח של הפד מצפים לעליית הריבית ב-2015. פישר הוסיף כי הוא סמוך ובטוח שיש לפדרל ריזרב את הכלים הזמינים להעלאת ריבית. פישר אמר עוד, כי רכישות האג"ח שבוצעו על ידי הבנק המרכזי של ארה"ב נתנו תמריץ לכלכלה האמריקאית וציין שההשפעות של ההקלה הכמותית באות לידי ביטוי רק עכשיו בשווקים. לדברי סגן יו"ר הפד, ההקלה הכמותית הורידה את שיעור האבטלה בארה"ב ב-1.25% והרימה את האינפלציה בשיעור של 0.5%.

 

  צילום: רויטרס

 

מאקרו

 

העלייה בתמ"ג בארה"ב עמדה ברבעון הרביעי על 2.2% בלבד, זאת לעומת אומדן ראשוני לעלייה של 2.6%. הסיבה העיקרית: חידוש המלאים של החברות בוצע בצורה איטית מההערכות הראשוניות.

 

מדד מנהלי הרכש של שיקאגו צנח לשפל של חמש שנים וחצי בפברואר. המדד נקבע ברמה נמוכה משמעותית מהתחזיות המוקדמות שצפו קריאה של 58 נקודות - ונקבע על רמה של 45.8 נקודות, לעומת רמה של 59.4 נקודות שעליו עמד בחודש ינואר. קריאה מתחת ל-50 נקודות מסמנת התכווצות - והיא מגיעה לאחר ירידה בתפוקה התעשייתית ובהזמנות החדשות וכן על רקע השביתה בנמלי החוף המערבי.  

 

מכירות הבתים בהמתנה זינקו בחודש ינואר 2015 לרמה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2013 - מדובר בשיא של שנה וחצי. כך על פי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. המדד עלה בשיעור של 1.7% לעומת דצמבר 2014 ובשיעור של 8.4% לעומת החודש המקביל אשתקד. הצפי היה לעלייה חודשית של 2%. "הפעילות משכנעת בהשוואה לשנה שעברה, למרות רמות המלאי דומות", אמר לורנס היון, הכלכלן הראשי של NAR. "ההבדל השנה הוא הגורמים החיוביים שתומכים במכירות חזקות, כמו למשל שיפור קל בתנאי האשראי, יותר מקומות עבודה ועלייה איטית יותר במחירים". NAR צופה רווח של 6.4% במכירות בתים קיימים בסיכום שנתי ועלייה של כמעט 5% במכירות החצי שנתיות.

 

הקריאה הסופית של סנטימנט הצרכנים של שיקאגו פורסמה היום, ולפיה נרשמה עלייה קלה במדד, אל עלייה זו לא שינתה את העובדה שהמדד נפל בפעם הראשונה מאז יולי. המדד נקבע על רמה של 95.4 נקודות פברואר, גבוהה מהצפי שעמד על 94 נקודות ומהקריאה המוקדמת שעמדה על 93.6 נקודות - אך נמוך מהרמה של 98.1 נקודות בינואר.  

 

מניות במרכז

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חברת האחזקות של המשקיע האגדי וורן באפט, ברקשייר הת'אוויי, תפרסם היום תוצאות כספיות. צפי האנליסטים הוא לרווח נקי של 2,656 דולר למניה ברבעון הרביעי של 2014.

 

רשת האופנה גאפ דיווחה אתמול לאחר תום המסחר על צמיחה של 3% במכירות ברבעון הרביעי ל-4.71 מיליארד דולר ועל תוכנית רכישה עצמית של מניות במיליארד דולר.

 

הקמעונאית ג'יי.סי פני דיווחה אתמול לאחר תום המסחר על הפסד מפתיע של 59 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת רווח נקי של 35 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

 

גוגל תשקיע 300 מיליון דולר בפרויקט סולארי של סולאר-סיטי. היקף הפרויקט עומד על 750 מיליון דולר. סולאר סיטי מתקינה את המערכות הסולאריות בחינם ולאחר מכן גובה כסף על השימוש בהן והפקת החשמל. הלקוחות משלמים לחברה פחות משהיו משלמים על חשמל בדרך כלל. כך על פי דיווח בסוכנויות הידיעות בארה"ב. גוגל כבר השקיעה 280 מיליון דולר בחברה בשנת 2011. "אנחנו שמחים להשקיע ולתמוך בפרויקט ולעזור למשפחות להפחית את צריכת הפחמן ואת ההוצאות על אנרגיה", נמסר מגוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x