$
בורסת ת"א

הופסקו המגעים למכירת מחצית השליטה בבי.ג'י.איי של גרנובסקי

על מנת לעמוד בפרעון החובות נאלץ גרנובסקי לקחת הלוואה של 83 מיליון שקל מהאחים ויליגר בריבית של 10% לשנה

גולן חזני 13:3825.02.15

עיסקת מכירת מחצית השליטה בבי.ג'י.איי ע"י אלכסנדר גרנובסקי לאנשי העסקים אהרון בלום ורמי פוטש, לא הבשילה, והמו"מ עימם הופסק. כך הודיעה בי.ג'י.איי הבוקר לבורסה.  

בד בבד פרסמה בי.ג'י.איי כי בעל השליטה אלכסנדר גרנובסקי, באמצעות שתי חברות שבבעלותו, קיבל הלוואה של 83 מיליון שקל מהאחים ויליגר שתשמש לפרעון חובותיו - תשלום לקרן פורטיסימו ונפתלי שני בגין רכישת השליטה בבי.אס.די (אמבלייז לשעבר) ותשלום למחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי בסכום של 22 מיליון שקל. הכסף ישמש גם לפרעון יתר החובות של גרנובסקי בגין רכישת השליטה בחברה.

 

מדובר בטרגדיה מבחינתו של גרנובסקי, שהשקיע 60 מיליון דולר ברכישת השלחיטה בבי.ג'י.איי ובי.אס.די, אולם לא הצליח לגייס 20 מיליון דולר כדי לעמוד ביתרת החובות שלו. בלום ופוטש לא הפקידו את הסכום הדרוש בקופה עד אתמול וגרנובסקי נאלץ לקבל את ההלוואה מידי האחים ויליגר.

 

באמצעות בי.ג'י.איי ובאמצעים גורמים פרטיים רכש גרנובסקי בשנה האחרונה את השליטה בבי.אס.די - ובאמצעותה רכש מידי האחים ויליגר את השליטה ביבואנית המזון וילי פוד (61.7%) תמורת 285 מיליון שקל.

 

ההלוואה של האחים הינה לשנתיים בריבית גבוהה של 10% לשנה, ותמורתה משעבד גרנובסקי את מניות השליטה בבי.ג'י.איי (72%), ו-19% ממניות אמבלייז. הריבית תשולם בתחילת כל רבעון.

 

גרנובסקי העניק מספר התחיבויות שיהוו עילה לפרעון מיידי של ההלוואה. בין השאר התחייב כי 35 מיליון דולר יוותרו בכל עת בקופת המזומנים של אמבלייז. מדובר בהיקף המזומנים הנמוך מעט מזה הנמצאה בקופת המזומנים של החברה נכון לסוף יוני 2014 .

 

תנאי נוסף הוא הון עצמי מוחשי של וילי פוד השקעות (נכסים בניכוי התחיבויות, מוניטין ונכסים בלתי מחושיים) שיהיה גבוה יותר מ-250 מיליון שקל.

 

כמו כן ינהלו יוסי וצבי ויליגר בלעדית את פעילות המזון של ויליפוד השקעות וימנו דירקטור מטעמם בחברה ובבי.אס.די.

 

גרנובסקי קיבל פרק זמן של 30 יום לתיקון העילה לפרעון מיידי מהרגע שהוקמה, וכן אפשרות לפרוע את החוב בהתראה של 90 יום.

 

מימין: צבי ויוסי ויליגר מימין: צבי ויוסי ויליגר

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x