$
בורסת ת"א

סגן הממונה על התקציבים לשעבר ינסה להכניס אנרגיות לאינטרקולוני

החברה הודיעה על מינויו של שאול מרידור לתפקיד המנכ"ל. לחברה אין פעילות ממשית נכון להיום, והיא שוקלת כניסה לאנרגיית רוח

גיל קליאן 11:5024.02.15

שאול מרידור, לשעבר סגן הממונה על התקציבים באוצר, מונה למנכ"ל אינטרקולוני. כך דיווחה היום (ג') החברה לבורסה. מרידור פרש מהאוצר באוקטובר 2013, ומאז הועסק בחברת הייעוץ עדליא, שמבצעת עבודות רבות עבור משרדי ממשלה, וכן שמו הוזכר כמועמד למנכ"לות חברת הדיור הציבורי החדשה ששר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, תכנן להקים.

 

המשימה של מרידור באינטרקולוני תהיה להפוך את החברה לחברה מובילה בשוק האנרגיה המתחדשת. כמו כן, מיטל רצה להביא את מרידור על מנת שיוכל להתמקד בעסקיה של סוהו נדל"ן, שם הוא משמש כיו"ר ובעל שליטה. אינטרקולוני דיווחה כי היא בוחנת עסקה ראשונה שתכניס אותה לענף - כאשר מדובר בעסקת בעלי עניין לרכישת תחנות רוח, אך ככל הנראה נמצאות עסקאות נוספות על הפרק. לצורך ביצוע ההתרחבות תעשה אינטרקולוני שימוש בקופת המזומנים שלה - שעומדת על כ-40 מיליון שקל. שווי השוק של אינטרקולוני עומד נכון להבוקר על כ-21 מיליון שקל.

 

שוק האנרגיה המתחדשת נמצא כיום במצב של ריבוי שחקנים, רגולציה מעורפלת, וכדאיות כלכלית פוחתת לאור הירידה המתמשכת במחירי הנפט.

 

אינטרקולוני היתה חברת נדל"ן, שהגיעה להסדר חוב ב-2009, ומאז מנהלת תהליך ארוך של מימוש נכסיה והעברת התמורות למחזיקי האג"ח.

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כחלק ממכירת החיסול, שנוהלה על ידי בעל השליטה הקודם באינטרקולוני, ירון ייני, נמכרה השליטה באינטרקולוני לעופר ארביב, שמינה מטעמו את ערן מיטל לתפקיד יו"ר החברה. מיטל היה מנכ"ל דלק נדל"ן בתקופת הסדר החוב הענק שלה. ארביב מחזיק כיום 38.9% מהחברה, כאשר בעלי מניות נוספים הם דוד מסאסא (16.6%) ומשה גבריאלי (12%).

 

המתנגד הראשי למכירת המניות לארביב היה אלי להב - מייסד רשת מחסני להב וכיום בעלי חברת נדל"ן שמחזיקה בין השאר את הגרנד קניון בבאר שבע. שותפו של להב לעיסקי הנדל"ן הוא איליק רוז'נסקי - האיש שקדם למיטל בתפקיד מנכ"ל דלק נדל"ן, ומי שנחשב לאחראי על המצב הפיננסי העגום אליו נקלעה. להב התנגד משום שהיה מעוניין לקנות בעצמו את השליטה באינטרקולוני - ובסוף ינואר פנה לבית המשפט כדי לבטל את מכירת השליטה לארביב.

 

שאול מרידור שאול מרידור צילום: מיקי אלון

 

כעת הכיוון של החברה הוא אנרגיה מתחדשת, והיא דיווחה כי היא שוקלת רכישה של פרויקטי אנרגיית רוח (הרכישה, אם תבוצע, תהיה עסקת בעלי עניין, שכן ארביב הוא בעלים של 25% מחברת תחנות הרוח). כמו כן הודיעה החברה כי היא מתכננת לפרוע את שארית האג"ח שלה עד סוף מרץ. האג"ח של אינטרקולוני נסחר נכון להבוקר בתשואה לפדיון של 24%, כאשר היקף החוב עומד על כ-6 מיליון שקל.

 

מרידור, בנם של הכלכלנית ליאורה מרידור וחבר הכנסת דן מרידור, היה 11 שנים בתפקידים שונים באוצר. הוא החל לעבוד באגף תקציבים בשנת 2002, ושימש כרפרנט תחבורה, רכז תעסוקה וקליטה ורכז מים וחקלאות.

 

בתפקידו האחרון כיהן מרידור כ-3 שנים כסגן הממונה על התקציבים ואחראי על תחומי התשתיות: אנרגיה, תחבורה, מים וחקלאות. מרידור הוביל את הצוות המקצועי בוועדת ששינסקי, ניהל מטעם משרד האוצר את רפורמת שמיים פתוחים, הוביל את הרפורמה בתחבורה הציבורית והשינוי המבני ברכבת ישראל, הקמת מערכות הסעת ההמונים, היה שותף מרכזי בגיבוש מדיניות ייצוא הגז, ניהל את הטיפול במשבר משק המים ומנהל את עבודת המטה והמו״מ בשינוי המבני בנמלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x